Partnerzy serwisu:

O bezpieczeństwie kolei w CTL Logistics

inf. pras. 21.02.2019 1,2k

Właściwie opracowane i skuteczne procedury SMS, rozwój własnych kompetencji szkoleniowych, współpraca operatorów rynku logistycznego vs monitorowanie efektywności stosowanych rozwiązań i stałe doskonalenie przyjętych procedur to najbardziej istotne tematy poruszane podczas organizowanego przez CTL Logistics spotkania o bezpieczeństwie kolei.
Już po raz dziesiąty spółka CTL Logistics gościła w Sosnowcu specjalistów branży bezpieczeństwa kolei. Na organizowane przez spółkę robocze spotkanie przybyli przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych. W agendzie spotkania znalazły się tematy zw. z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem SMS, podsumowanie bezpieczeństwa ruchu kolejowego w Grupie CTL Logistics w roku 2018, czy przybliżenie podejmowanych przez przewoźnika inicjatyw na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa kolei.

Najważniejszym wnioskiem z części poświęconej analizie bezpieczeństwa ruchu kolejowego jest sukcesywna poprawa poziomu bezpieczeństwa CTL Logistics od roku 2010, tj. od roku w którym wdrożono System Zarządzania Bezpieczeństwem SMS. Spółka, poprzez stałą identyfikację zagrożeń we wszystkich obszarach prowadzonej działalności, w tym wynikających ze współpracy z innymi podmiotami jak zarządcą infrastruktury, z podwykonawcami jest w stanie skutecznie zarządzać ryzykami związanymi z tymi zagrożeniami.

Kolejnym, niezwykle istotnym elementem realizowanego programu poprawy bezpieczeństwa kolei jest budowa własnych kompetencji szkoleniowych w oparciu o utworzony w 2018 roku ośrodek szkolenia maszynistów. Podczas prowadzonych w ośrodku zajęć pracownicy CTL zdobywają wiedzę teoretyczną, a następnie praktyczną niezbędną w zawodzie maszynisty. Szacowany na dwa lata cykl szkoleniowy dla przyszłych maszynistów stanowi alternatywę dla kolejowego szkolnictwa zawodowego. Uzupełnieniem oferty szkoleniowej pracowników CTL prowadzących pojazdy kolejowe będzie nowy mobilny symulator.

Przy okazji omawiania tematu szkoleń prowadzonych przez ośrodek szkolenia i egzaminowania maszynistów przy CTL Logistics Pan Karol Trzoński, koordynator PKBWK w Katowicach zasygnalizował konieczność zwrócenia przyszłym maszynistom szczególnej uwagi na używanie hamulca awaryjnego w przypadkach zagrożeń bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Obecny na spotkaniu minister Tadeusz Ryś, przewodniczący PKBWK, w swoim wystąpieniu zwrócił natomiast uwagę na niezwykle istotną z punktu widzenia bezpieczeństwa kwestię badania i zabezpieczenia maźnic zestawów kolejowych w wagonach towarowych. Pozytywnie ocenił także prowadzony przez CTL Logistics program wymiany łożysk w wagonach po upływie 25 lat ich użytkowania.

– Wysoki poziom bezpieczeństwa jest priorytetem dla spółki. Cel ten jest realizowany przez spełnianie wymaganych standardów bezpieczeństwa, monitoring, ocenę zagrożeń, podejmowanie środków profilaktycznych i szkolenia pracowników – podsumowuje Grzegorz Bogacki, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony