Partnerzy serwisu:

Nożownik zaatakował maszynistę pociągu Polregio

Michał Szymajda 20.08.2020 19,3k

Nożownik zaatakował maszynistę pociągu Polregio
Zdjęcie ilustracyjneFot. Fot. Maciej G. z Poznania/Archiwum
20 sierpnia o poranku mężczyzna z nożem zaatakował maszynistę pociągu Polregio jadącego z Kluczborka do Wrocławia Głównego. Pasażerowie i obsługa pociągu obezwładnili nożownika i zatrzymali go do przyjazdu policji.
Do zdarzenia doszło na stacji Bierutów o godzinie 5:30. Maszynista prowadzący pociąg regionalny spółki Polregio w relacji Kluczbork – Wrocław Główny został zaatakowany nożem przez pasażera.

– Kierownik pociągu razem z podróżnymi obezwładnili napastnika. Dziękujemy naszemu pracownikowi oraz pasażerom za szybką i odważną reakcję. To niewątpliwie bohaterskie zachowanie zapobiegło tragedii, do której mógł doprowadzić atak nożownika. Maszynista nie odniósł poważnych obrażeń (miał niegroźne rany cięte – dop. red.), został przebadany przez lekarza. Sprawę, w tym przyczyny zdarzenia, wyjaśnia policja. Pociąg został odwołany na odcinku Oleśnica – Wrocław Główny, a podróżni zostali zabrani kolejnym pociągiem ok. godz. 6. – poinformował Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio.

Aktualizacja: Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, ze początkowo to maszynista sam obezwładnił agresora, a później pomógł mu kierownik pociągu i pasażer. Nożownik obecnie przebywa w areszcie, czeka na postawienie zarzutów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony