Partnerzy serwisu:

Nowy zarząd Warsu

Jakub Madrjas 12.03.2019 4,1k

Nowy zarząd Warsu
fot. Jakub Murat (Muri) CC BY-SA 4.0
Rada Nadzorcza Warsu powołała pod koniec lutego Artura Kowalczyka na stanowisko prezesa spółki oraz Włodzimierza Słomkę na stanowisko członka zarządu.
O konkursie na zarząd Warsu pisaliśmy tutaj. Wszczęto go po tym, jak rada nadzorcza Warsu odwołała Zbigniewa Terka ze stanowiska prezesa oraz Piotra Adamczuka ze stanowiska członka zarządu. Teraz w spółce jest już nowy zarząd, a prezesem został Artur Kowalczyk, wcześniej m.in. członek zarządu Przewozów Regionalnych. Spółka Wars przedstawiła nam biogramy nowego zarządu:

Artur Kowalczyk jest absolwentem Akademii Podlaskiej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach), na której uzyskał tytuł magistra zarządzania i marketingu. Ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (kierunek: prawo spółek). Absolwent studiów Master of Business Administration prowadzonych przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Karierę w branży kolejowej rozpoczął w 1988 roku. Od początku związany był z firmą Wars. Od 2006 roku pełnił funkcję członka zarządu ds. operacyjnych – dyrektora operacyjnego, w ramach której odpowiadał m.in. za współpracę ze służbami technicznymi i eksploatacyjnymi przedsiębiorstw kolejowych w zakresie standardów i organizacji usług świadczonych przez tę spółkę. Jako członek zarządu był współautorem procesu rebrandingu spółki, wdrożenia zmian w obszarze standardów obsługi klienta oraz wykorzystania funduszy europejskich. W trakcie swojej pracy odpowiadał także za kwestie logistyczne i zakupowe oraz współpracę z franczyzobiorcami. Od 1 czerwca 2016 do 4 kwietnia 2018 roku pełni funkcję członka zarządu – dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych w Przewozach Regionalnych. W tym okresie przeprowadził proces zakupu i modernizacji taboru Spółki oraz zmian w procesie utrzymania i cyklów naprawczych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Nadzorował sprawy związane z Systemem Zarządzania Jakością oraz Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem. Od 4 października 2018 r. do 25 lutego 2019 r. członek zarządu Spółki „REMTERAK” sp. z o.o. odpowiedzialny za sprawy operacyjne.

Włodzimierz Słomka jest absolwentem Wydziału Ekonomiki Transportu, specjalność transport kolejowy na Politechnice Szczecińskiej (obecnie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), na którym uzyskał tytuł magistra. Od 38 lat związany z Polskimi Kolejami Państwowymi, w których przechodził przez poszczególne szczeble zawodowe od dyżurnego ruchu, przez dyspozytora odcinkowego, naczelnika sekcji do dyrektora zakładu przewozów pasażerskich w Słupsku. Od 1999 do 2008 związany z Przewozami Regionalnymi na stanowiskach menadżerskich, w latach 2008–2016 pełnił funkcję dyrektora oddziału Wars S.A. kolejno w Warszawie, Gdyni i Szczecinie. Od 1 sierpnia 2018 r. do 25 lutego br. dyrektor biura eksploatacji Spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony