Partnerzy serwisu:

Nowy zarząd PKP Intercity powołany

Jakub Madrjas 10.03.2016 2,2k

Nowy zarząd PKP Intercity powołany
Rys. PKP IC
Tylko dobę trwał wakat na stanowisku prezesa PKP Intercity. Nowym prezesem został Marek Chraniuk. Do zarządu weszli też Jarosław Oniszczuk i Artur Resmer. Piotr Rybotycki złożył rezygnację z funkcji członka zarządu.
Prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz oraz członek zarządu ds. finansowych Magdalena Zajączkowska-Ejsymont złożyli wczoraj dymisje. Na stanowisku pozostał trzeci członek zarządu, odpowiadający za eksploatację Piotr Rybotycki, ale tylko przez dzień. Dziś złożył rezygnację.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP Intercity (czyli PKP SA) powołało dziś w ich miejsce Marka Chraniuka na stanowisko prezesa spółki, Jarosława Oniszczuka na stanowisko członka zarządu oraz Artura Resmera, również na stanowisko członka zarządu.

Marek Chraniuk


Od 24 lat związany z Polskimi Kolejami Państwowymi, a z PKP Intercity od 2006 r. Przez te lata przeszedł przez niemal wszystkie szczeble zawodowe od stanowiska dyżurnego ruchu po stanowiska menadżerskie. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych. Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dot. organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

Jest absolwentem Wydziału Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu. Ukończył studia podyplomowe z dziedziny zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Szczecińskim oraz z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Jarosław Oniszczuk

W Polskich Kolejach Państwowych pracuje od 22 lat, a w PKP Intercity od 2001 r. Jest kolejarzem z wykształcenia, ekspertem w dziedzinie eksploatacji i utrzymania taboru kolejowego. Pracował w Zakładzie Centralnym oraz Zachodnim PKP Intercity na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Eksploatacyjnych oraz w Biurze Taboru i Utrzymania Pociągów. Brał także czynny udział w pracach Komisji Międzynarodowej OSŻD w zakresie opracowania i wdrażania wymagań technicznych dla taboru kolejowego. W PKP Polskich Liniach Kolejowych nadzorował eksploatację urządzeń diagnostyki taboru.

Absolwent Wydziału Eksploatacji i Utrzymania Pojazdów Szynowych w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu.

Artur Resmer

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami i rachunkowości. Ekspert z zakresu zarządzania przedsiębiorstwami znajdującymi się w trudnej sytuacji rynkowej oraz przechodzącymi procesy transformacyjne. W latach 1999-2008 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego w HBC Żywiec Trade Sp. z o.o. Od 2008 r. do 2010 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Energa-Operator S.A. Przez ostatnie lata związany z branżą energetyczną i paliwową. Doktor nauk ekonomicznych Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe z dziedziny sprawozdawczości finansowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz z zakresu rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony