Partnerzy serwisu:

Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity

Michał Szymajda 15.07.2021 11,2k

arrow
arrow
Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity
Graf. PKP Intercity
Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity
Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity
Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity
Nowy wzór biletu elektronicznego PKP Intercity
PKP Intercity zaprezentowało nowy wzór biletu internetowego. To mała, ale istotna i pozytywna zmiana. Bilet stał się o wiele bardziej czytelny dla podróżnych, którzy dotąd mieli kłopot w znalezieniu na nim informacji o swoim wagonie i miejscu.
– PKP Intercity uwzględniło sugestie klientów i przygotowało bilet, który w czytelny sposób przedstawia wszystkie informacje dotyczące podróży. Szata graficzna biletu została uproszczona. W nowym projekcie wprowadzono: podział na sekcje ze zgrupowanymi informacjami o podróży, pogrubione kluczowe dane dotyczące przejazdu, dzięki którym pasażer łatwiej znajdzie na stacji interesujący go pociąg, a także czytelną tabelę z godzinami odjazdu i przyjazdu – pisze w komunikacie prasowym PKP Intercity.

W wypadku przejazdu pociągiem intercity z przesiadką nie będzie już dwóch kodów QR, lecz jeden, co ułatwi pracę drużyn konduktorskich. W tabelach jasno wskazano numer wagonu (a także to, czy jest on przedziałowy, czy bezprzedziałowy, choć mamy wątpliwości, czy jest to konieczne) a także umiejscowienie fotela w wagonie lub przedziale (k. – korytarz, śr – środek, o – okno).

– Od lat podróżni coraz chętniej kupują bilety przez Internet. Dlatego stale pracujemy nad rozwojem tego kanału sprzedaży, tak aby odpowiadał na ich potrzeby. Zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań, które nie tylko ułatwią pasażerom podróż, ale będą też usprawnieniem pracy drużyn konduktorskich na pokładzie pociągu – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Spółka ma teraz pracować nad ujednoliceniem graficznym biletów z terminali kasowych, konduktorskich i z biletomatów. Jednocześnie we współpracy z innymi przewoźnikami w ramach Międzynarodowego Związku Kolei (UIC), trwają również prace nad projektem uniwersalnego biletu dla krajów członkowskich. Wymiana archaicznego systemu Kurs 90 (a więc także archaicznych drukarek pracujących w ślimaczym tempie), na którym pracuje PKP Intercity i duża część przewoźników regionalnych, planowana jest na 2023 rok.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony