Partnerzy serwisu:

Nowy system sprzedaży biletów kolejowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Jakub Madrjas 15.09.2020 63

Nowy system sprzedaży biletów kolejowych w ramach Krajowego Planu Odbudowy
Fot. Krzysztof D.
PKP Intercity wraz z PKP Informatyka planują budowę nowego systemu centralnej rezerwacji miejsc i sprzedaży biletów zgodnego z założeniami projektu Wspólny Bilet. Projekt ten został zgłoszony do Krajowego Planu Odbudowy – poinformował wiceminister Andrzej Bittel w odpowiedzi na interpelację Pauliny Matysiak.
Posłanka Lewicy Razem Paulina Matysiak zapytała Ministerstwo Infrastruktury, czy planowane jest unowocześnienie systemu Kurs 90? PKP Intercity wraz z PKP Informatyka planują budowę nowego systemu centralnej rezerwacji miejsc i sprzedaży biletów zgodnego z założeniami projektu Wspólny Bilet. Projekt ten został zgłoszony do Krajowego Planu Odbudowy – poinformował w odpowiedzi sekretarz stanu w MI Andrzej Bittel. 

– Nowy system ma na celu zaoferowanie pasażerom zupełnie nowych funkcjonalności, które dotychczas nie były oferowane, co ułatwi dostęp do kolei jako środka transportu. Możliwość łatwej integracji z innymi systemami zwiększy multimodalność transportu kolejowego poprzez oferowanie jego wykorzystania wspólnie z transportem kołowym czy lotniczym, co wpłynie na ograniczenie wykorzystania indywidualnych środków transportu, takich jak samochód – dodał minister.

Warto przypomnieć, że na początku miesiąca PKP Informatyka ogłosiła dialog techniczny na budowę i utrzymanie nowego systemu sprzedaży i rezerwacji biletów kolejowych. Obsługiwany przez PKP Informatykę system Kurs90 został zamówiony w Niemczech, jak sama nazwa wskazuje, w latach 90. Na nim opiera się sprzedaż biletów kolejowych w Polsce, również poprzez systemy poszczególnych przewoźników. O jego zmianie myślano wielokrotnie. 
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony