Partnerzy serwisu:

Nowe osoby w zarządzie PKP Cargo

Jakub Madrjas 25.04.2022 11,3k

Nowe osoby w zarządzie PKP Cargo
Fot. ms, rynek-kolejowy
Zarząd PKP Cargo wreszcie został uzupełniony – dołączyli do niego Maciej Jankiewicz i Jacek Rutkowski.
– Na czele spółki stoi prezes Dariusz Seliga, w skład zarządu wchodzi też czterech członków: Marek Olkiewicz – ds. operacyjnych, Jacek Rutkowski – ds. handlowych, Maciej Jankiewicz – ds. finansowych, a Zenon Kozendra jest członkiem zarządu – przedstawicielem pracowników – poinformował w piątek (22 kwietnia) Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo. To oznacza, że po przeszło pół roku zarząd PKP Cargo będzie w końcu działał w pełnym, pięcioosobowym składzie.

Nowi członkowie zarządu PKP Cargo


Jak czytamy w biogramie, Maciej Jankiewicz absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Poznańskiej. Uzyskał tytuł Executive MBA na Uniwersytecie Paula Cezann’a w Marsylii. Ukończył również studia trzeciego stopnia ( studia doktoranckie) na Akademii Sztuki Wojennej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w Zarządach i Radach Nadzorczych Spółek Kapitałowych. Pełnił funkcje kierownicze i nadzorcze w podmiotach gospodarczych, takich jak: Pocztowo-Bankowe PTE SA., Post Media Service Sp. z o.o., BDM Grupa Inwestycyjna SA, WPH Sp. z o.o., Polskie Radio SA., Pocztylion-Arka PTE SA - podała spółka.

Z kolei Jacek Rutkowski jest absolwentem kierunku prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studiów Executive MBA w Marseille Graduate School of Management Uniwersytet Gdański i studiów podyplomowych w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe, w tym ponad 16 letnie w branży kolejowej. W latach 2016-2018 zajmował funkcję Prezesa Zarządu Cargotor sp. z o.o. Od 2018 do 2019 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu w PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o. a od 2019 roku jako Prezes Zarządu PKP Cargo Terminale Sp. z o.o. Posiada doświadczenie we współpracy z krajowymi instytucjami nadzorującymi branżę kolejową oraz unijnymi instytucjami. Jest autorem programów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych związanych z funkcjonowaniem spółek prawa handlowego – poinformowało PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony