Partnerzy serwisu:

Nowy schemat Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Martyn Janduła 30.11.2016 46

Nowy schemat Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
mat. Pomorska Kolej Metropolitalna
Przy okazji wejścia w życie od 11 grudnia 2016 r. nowego rozkładu jazdy, Pomorska Kolej Metropolitalna przygotowała wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego – jako organizatorem przewozów i SKM Trójmiasto – jako przewoźnikiem, schemat wszystkich linii kolejowych kursujących w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Jak podaje PKM, pojawienie się od 11 grudnia aż czterech różnych tras wymagało już czytelnego dla pasażerów rozróżnienia i graficznego przedstawienia – na wzór podobnych schematów metra i kolei funkcjonujących w innych europejskich metropoliach.

– Zaproponowaliśmy więc kolorystyczne rozróżnienie każdej z czterech linii, nawiązujące do czterech kolorów z logotypu przewoźnika obsługującego te trasy, co pasażerom powinno nie tylko ułatwić orientację w przebiegu poszczególnych linii, ale także dodatkowo wizualne utożsamić SKM z każdą z obsługiwanych przez tego przewoźnika tras – tłumaczy zarządca PKM.

Przy okazji przypomina, jaką rolę w projekcie PKM pełni każdy z trzech partnerów tego przedsięwzięcia. Organizatorem przewozów jest Samorząd Województwa Pomorskiego, przewoźnikiem – PKP SKM w Trójmieście, a zarządcą infrastruktury (na liniach 248 i 253) – Pomorska Kolej Metropolitalna. Projekt cieszy się powodzeniem. O wynikach przewiezionych pasażerów przez SKM Trójmiasto i PKM pisaliśmy w tym tekście


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony