Partnerzy serwisu:

Nowy Sącz: Szybkie połączenie do Warszawy jest konieczne

Dominik Lebda 01.06.2016 342

Nowy Sącz: Szybkie połączenie do Warszawy jest konieczne
Nowy SączFot. DL
Nowy Sącz od kilku lat pozbawiony jest bezpośrednich codziennych połączeń z Warszawą. Potrzebę zmiany dostrzegają władze miasta, sugerując, że w niedalekiej perspektywie może ono być opłacalne.
Pod koniec kwietnia opisaliśmy kwestię niektórych dużych miast na krańcach Polski, które często w odróżnieniu od lat ubiegłych, obecnie pozbawione są bezpośrednich połączeń dalekobieżnych (poza sezonem lub całorocznie) choćby w kierunku Warszawy. Jednym z takich miejsc jest Nowy Sącz, który bezpośrednie ekspresy do Warszawy utracił kilka lat temu. Władze Nowego Sącza dostrzegają konieczność uruchomienia codziennego pociągu, zwracając uwagę na charakterystykę miasta i regionu.

– Nowy Sącz jest stolicą regionu, charakteryzującego się wieloma walorami turystycznymi, i jednocześnie liderem gospodarczym, gdzie swoje siedziby mają wiodące, na rynkach krajowych i zagranicznych, przedsiębiorstwa. Dlatego wszelkie ułatwienia komunikacyjne były i są bardzo ważne dla dalszego rozwoju naszego miasta, a także całej Sądecczyzny – powiedziała „Rynkowi Kolejowemu” Renata Stawiarska z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Urzędnicy z Nowego Sącza deklarują, że od lat zabiegają o poprawę dostępności komunikacyjnej dla miasta. Jednym z takich elementów, jak wskazują, mógłby być codzienny pociąg w kierunku Warszawy. – Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, podobnie jak lokalni samorządowcy i politycy, zawsze zabiegał o poprawę dostępności komunikacyjnej dla Nowego Sącza i stoi na stanowisku, że wprowadzenie szybkiego połączenia kolejowego na linii Nowy Sącz – Warszawa (de facto dla wielu osób Nowy Sącz – Kraków) wpłynie pozytywnie na rozwój nie tylko miasta, ale całego regionu. Zdajemy sobie sprawę, że spółki PKP działają na zasadach prawa handlowego i zabiegają o zyski z prowadzonej działalności. Warto jednak rozważyć tego typu połączenie, które w niedalekiej perspektywie może być opłacalne – powiedziała Renata Stawiarska.

PKP Intercity prowadzi prace nad nowym rozkładem jazdy, który wejdzie w życie w grudniu 2016 roku. Przewoźnik, w komentarzu do wcześniejszych tematów związanych z Nowym Sączem poinformował, że rozważana jest rozbudowa oferty bezpośrednich połączeń dalekobieżnych z Sądecczyzny w kierunku Krakowa i Warszawy. – W ramach prac nad rozkładem jazdy 2016/2017 rozważamy nowe codzienne połączenie Nowego Sącza z Warszawą. Odjazd ok. 5:00 rano i powrót na 23:00 – powiedziała Anna Zakrzewska z biura prasowego PKP Intercity. Niewykluczone, że do Nowego Sącza będzie kursował nowoczesny Flirt. Więcej o temacie tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony