Partnerzy serwisu:

Nowy Sącz apeluje o nacisk na MIB w sprawie nowej linii kolejowej

Jakub Madrjas 29.08.2016 355

Nowy Sącz apeluje o nacisk na MIB w sprawie nowej linii kolejowej
Fot. UM Nowy Sącz
Wiceprezydent Nowego Sącza zachęca mieszkańców miasta do składania uwag w konsultacjach społecznych aktualizacji Krajowego Programu Kolejowego. Ma to pomóc w umieszczeniu budowy linii Podłęże - Piekiełko w całości na podstawowej liście inwestycji.
Minister Infrastruktury i Budownictwa skierował do konsultacji społecznych projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku. Piszemy o tym tutaj.

Na szczycie priorytetów znalazła się budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc –Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Jednak dla wartej orientacyjnie 8,9 mld złotych budowy linii Podłęże – Piekiełko zagwarantowano jedynie 700 mln złotych dofinansowania. Piszemy o tym tutaj.

Oznacza to, że inwestycja w większości znalazła się na liście rezerwowej, a na liście podstawowej umieszczono jedynie przygotowania do jej budowy. Głos w tej sprawie zabrał zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech na oficjalnej stronie urzędu miasta. – Cieszy umieszczenie na liście podstawowej Krajowego Programu Kolejowego modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Martwi natomiast umieszczenie budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark/Mszana Dolna na liście rezerwowej, co rodzi poważne ryzyko oddalenia jej realizacji w czasie – mówi wiceprezydent.

Jak dodaje, tylko łączna realizacja obu etapów inwestycji pozwoli uzyskać satysfakcjonujący efekt zwiększenia dostępności kolejowej Małopolski Południowej, a co za tym idzie Sądecczyzny i Nowego Sącza.–
Ostateczna redakcja tego dokumentu zadecyduje o przyszłych losach tej inwestycji, dlatego zachęcam wszystkich zainteresowanych do przekazywania opinii, stanowisk, uwag i sugestii do projektu uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Kolejowego do 2023 roku – powiedział zastępca prezydenta Nowego Sącza.

Urząd podaje też szczegółowe informacje na temat sposobu udziału w konsultacjach społecznych. Potrwają one do 2 września. Wszystkie informacje na temat Krajowego Programu Kolejowego można znaleźć w tym wątku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony