Partnerzy serwisu:

Nowy rozkład poprawił dojazd w Beskidy

Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka"/Fundacja Grupy PKP 14.12.2017 4,5k

Nowy rozkład poprawił dojazd w Beskidy
Fot. Stowarzyszenie "Kolej Beskidzka"
Stowarzyszenie Kolej Beskidzka i Fundacja Grupy PKP chwalą się poprawą komunikacji kolejowej w Beskidy w nowym rozkładzie jazdy. Kursują tam pociągi PolRegio, skomunikowane z Kolejami Śląskimi.
Od 10 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów 2017/2018. Do najistotniejszych zmian należy zaliczyć otwarcie łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze, która pozwoliła skrócić czas przejazdu pociągów z Krakowa Głównego w kierunku Suchej Beskidzkiej i Żywca. Pociągi Regio spółki Przewozy Regionalne w tych relacjach zaczynają i kończą bieg w Krakowie Głównym, omijając Kraków Płaszów.

Jak czytamy we wspólnej informacji dwóch stowarzyszeń, piątkowy pociąg Regio Pilsko w bezpośredniej relacji Kraków Główny – Żywiec to dogodna opcja transportu dla studentów wracających z Krakowa oraz dla turystów planujących weekend w Beskidzie Żywieckim i Makowskim. Połączenia Regio są skomunikowane w Żywcu z pociągami Kolei Śląskich do Katowic i Zwardonia a w Suchej z Zakopanem. Podobnie w przypadku niedzielnych połączeń Regio.

Jak czytamy, tak opracowany rozkład jazdy to możliwość wyjazdu z okolic Makowa Podhalańskiego i Suchej Beskidzkiej do Bielska Białej i Katowic oraz powrotu. Ponadto możliwość wygodnego dojazdu z okolic Krakowa w Beskid Żywiecki dla turystów na jednodniowe wycieczki w góry oraz wieczorne połączenie Żywca z Krakowem Głównym dla studentów, tzw. Pociąg Studencki.

16 grudnia, czyli w 133. rocznicę powstania Kolei Transwersalnej na linię Żywiec – Sucha Beskidzka powraca weekendowy pociąg TLK Halny spółki PKP Intercity relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz a 23 grudnia reaktywowane zostanie weekendowo-sezonowe połączenie KŚ Ornak w relacji Katowice – Zakopane – Katowice przez Bielsko i Żywiec.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony