Partnerzy serwisu:

Nowy rozkład jazdy w Kolejach Mazowieckich. Będzie sporo zmian

Michał Szymajda 18.11.2020 6k

Nowy rozkład jazdy w Kolejach Mazowieckich. Będzie sporo zmian
fot. M. Szymajda
13 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Na Mazowszu będzie oznaczać m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów. Będzie też niestety sporo utrudnień.
Największe zmiany w rozkładach jazdy związane będą oczywiście z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Z uwagi na to część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym zostanie odwołana.

Brak możliwość zatrzymania przy peronach „podmiejskich” Warszawy Zachodniej wszystkich pociągów sprawią, że część pociągów kursować będzie z Zachodniej po torach dalekobieżnych i dalej pojedzie przez stację Warszawa Centralna do stacji Warszawa Wschodnia z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Tak będzie do 1 stycznia.

Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia. O zmianach w rozkładzie od dnia 1 stycznia będziemy jeszcze informować.

Dodatkowe pociągi i wydłużone kursy. Koleje Mazowieckie pojadą za Małkinię

Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów na linii R1 Warszawa – Skierniewice zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej (21:51) do Grodziska Mazowieckiego (22:40). W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.

Na linii R2 Warszawa – Łuków Koleje Mazowieckie uruchomią nowe połączenie przyśpieszone z Warszawy Zachodniej (14:33) do Siedlec (15:46). W relacji powrotnej pociąg będzie kursował aż do Płocka. Ponadto pojawi się nowe połączenie w godzinach wieczornych w relacji Warszawa Zachodnia (22:22) – Mińsk Mazowiecki (23:14).

Dla pociągów linii R3 wciąż będzie trwała modernizacja linii na odcinku Sochaczew – Bednary (Łowicz Główny), w związku z czym wybrane połączenia zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Z uwagi na przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały w relacji skróconej.

Od 13 grudnia na linia R6 z Warszawy do Małkini zostanie wydłużona do stacji Szulborze Wielkie. W godzinach popołudniowych KM wydłużą część połączeń obecnie kursujących do/z Warszawy Rembertów do Zielonki.

Zmiany na linii 7 do Dęblina

Z uwagi na planowane zakończenie modernizacji linii nr 7 na odcinku Otwock – Pilawa wydłużono 4 pary połączeń z Warszawy Falenicy/Otwocka do Celestynowa oraz wydłużono relację pary pociągów z Pilawy do Sobolewa. W niedzielne popołudnia pojadą przyspieszone pociągi z Dęblina (16:54) do Warszawy Zachodniej (18:36). Skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na odcinku Dęblin – Otwock. Od 13 grudnia pociągi KM będą się zatrzymywać na przystanku Wygoda.

Do Radomia z komunikacją zastępczą. Dużo więcej pociągów o Góry Kalwarii

Na linii 8 nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Lepszą obsługę kolejową zyska Góra Kalwaria, do której będzie uruchamianych 14 par połączeń, jak również Warka, gdzie pojawią się dwa nowe połączenia.

Skomunikowania Kolei Mazowieckich i ŁKA w Drzewicy, więcej pociągów Radom – Dęblin

Jak informuje biuro prasowe Kolei Mazowieckich, Ww relacji Radom – Drzewica Koleje Mazowieckie zadysponują wyłącznie zmodernizowane pociągi EN57AL, co przyczyni się do poprawy warunków podróżowania, a także skróci się czas przejazdu. W związku  z rozpoczęciem przez przewoźnika ŁKA obsługi odcinka Tomaszów Mazowiecki – Drzewica, wspólnie zaplanowano skomunikowania pociągów dwóch spółek w Drzewicy. Umożliwi podróże w relacji Radom – Łódź z przesiadką na tej stacji. Dziennie będą trzy takie skomunikowania.

Z uwagi na prośby pasażerów, a także w celu nawiązania lepszych skomunikowań i zapewnienia lepszej obsługi w stacji Radom, na linii R81 Dęblin - Radom będzie kursowała dodatkowa para połączeń. Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym. Nieco krótszy będzie też czas przejazdu.

Inne zmiany

Z uwagi na dużą frekwencję w pociągach KM, poranny pociąg kursujący obecnie w relacji do/z Legionowa będzie kursował do/z Modlina.

Na linii R31 Kutno – Sierpc, ze względu na przebudowę stacji Kutno, nadal część połączeń na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

Na linii R21 Siedlce – Czeremcha Koleje Mazowieckie nie uruchamiają nowych połączeń, natomiast linia jest obsługiwana wspólnie ze Spółką Polregio, która planuje od 1 stycznia 2021 r. zwiększyć liczbę połączeń na tej linii.


Ze szczegółowym rozkładem jazdy można się zapoznać na www.mazowieckie.com.pl

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony