Partnerzy serwisu:

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich nie wszystkim odpowiada

Michał Szymajda 05.12.2018 38

Nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich nie wszystkim odpowiada
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Mieszkańcy Zielonki, Zielonki Bankowej i Rembertowa mają pretensje do Kolei Mazowieckich o nie najlepszy rozkład jazdy pociągów, które korzystają z otwartej przed kilkunastoma miesiącami linii 449. Ta linia pozwala na przejazd z Zielonki do Warszawy Rembertowa i dalej kontynuowanie przejazdu pociągami w kierunku Śródmieścia Warszawy.
Po zmianach w rozkładzie jazdy korzystający z połączenia Tłuszcz – Warszawa Zachodnia stracą jedno z niewielu połączeń, które pozwala dojechać bezpośrednio do pracy lub szkoły w centrum Warszawy na godzinę ósmą.
  
– W nowym rozkładzie mieszkańcy naszego miasta stracili pociąg, który o godzinie 7:13 odjeżdżał w kierunku Śródmieścia na rzecz pociągu o 7:27. Nowa godzina odjazdu praktycznie czyni ten pociąg bezużytecznym dla osób, które pracują lub uczą się od godziny 8:00 w centrum Warszawy i zmusza ich do podróży z przesiadkami przez Wileński. Nie bez znaczenia jest tu również sytuacja mieszkańców Zielonki Bankowej, którzy nie dość, że stracą ten pociąg, to nie mają żadnej innej alternatywy, bo autobus odjeżdża albo o godzinie 6:10, albo o godzinie 7:25, przez co dojazd do pracy czy szkoły w Warszawie na godzinę 8:00 z tej części miasta jest niemożliwy – napisał pan Łukasz, jeden z mieszkańców Zielonki.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Zielonki Bankowej i okolic nowego przystanku Warszawa Mokry Ług, którzy do wyboru będą mieli połączenie wcześniejsze o blisko godzinę lub pociąg przyjeżdżający do centrum miasta po godzinie ósmej.

– Przy notorycznych opóźnieniach w tej relacji, pociąg ten będzie bezużyteczny nie tylko dla ludzi, którzy pracują od godziny 8:00 w centrum, ale także dla wielu uczniów, którzy rozpoczynają zajęcia od godziny 8:00 – napisali autorzy facebookowego profilu „Inicjatywa dla Zielonki”.

Niestety, przynajmniej do wiosennej korekty rozkładu jazdy Koleje Mazowieckie nie mają dobrych informacji dla korzystających z pociągów na linii 449. – Mimo że dostrzegamy niedogodność podyktowaną takim ułożeniem rozkładu jazdy dla tej linii, to jednak nie możemy dokonać postulowanych zmian. Z linii nr 6 na linię średnicową pociągi jeżdżą w szczycie co ok. 60 minut. Oczywiście, nie zawsze jest możliwe utrzymanie takiej częstotliwości z uwagi na ograniczoną przepustowości stacji Warszawa Rembertów, jak również brak wolnej przepustowości na linii średnicowej – napisała Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich.

Przewoźnik dodaje, że do dyspozycji podróżnych pozostaje pociąg, który przyjedzie do stacji Warszawa Śródmieście o godzinie 7.06, a kolejny o godzinie 7.58. – Niestety, inaczej ułożył się ruch pociągów z linii nr 2 oraz pociągów dalekobieżnych, jak również ruch pociągów z linii nr 7. Ponadto pociągi na dworzec Wileński jeżdżą co 10 minut – napisała Nowakowska.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony