Partnerzy serwisu:

Powstanie nowy przystanek kolejowy Piła Fabryczna

inf. pras 10.11.2022 1,3k

Powstanie nowy przystanek kolejowy Piła Fabryczna
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały kolejne umowy na wykonanie prac w ramach programu przystankowego. Mieszkańcy Piły zyskają dodatkowy przystanek Piła Fabryczna. Na kolejowej trasie Piła – Kutno przebudowane zostaną też stacje Białośliwie i Wyrzysk Osiek. 
Nowy przystanek osobowy Piła Fabryczna będzie zlokalizowany na linii Piła – Kutno (nr 18) w okolicach ulicy Fabrycznej. Na tej samej linii zmodernizowane zostaną perony na stacjach Białośliwie oraz Wyrzysk Osiek.

Jak podkreśla PLK, pojawią się wysokie perony, wiaty i ławki oraz oświetlenie a także tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty z rozkładami jazdy. Przystanki zostaną dostosowane do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. Dla osób niewidomych i niedowidzących będą ścieżki naprowadzające. Obok peronów zamontowane zostaną stojaki rowerowe, by ułatwić łączenie podróży koleją i rowerem.

Łącznie prawie 20 mln zł netto


Wykonawcą przystanku Piła Fabryczna będzie firma NDI ENERGY Sp. z o.o. Prace o wartości blisko 4 mln zł netto będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Zakończenie robót planowane jest w grudniu 2023 roku.

Wykonawcą modernizacji peronów na stacjach Białośliwie oraz Wyrzysk Osiek będzie firma PUH RAJBUD Sp. z o.o. Prace o wartości ponad 15 mln zł netto będą realizowane w formule „projektuj i buduj”. Zakończenie robót na obu stacjach planowane jest w grudniu 2024 roku.

Program przystankowy w województwie wielkopolskim

W województwie wielkopolskim program przystankowy na liście podstawowej obejmuje 19 lokalizacji: Białężyce, Patrzyków, Piła Fabryczna, Słupca, Bożacin, Golina, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Książno, Miłosław, Obra Stara, Orzechowo, Radlin, Wyrzysk Osiek, Białośliwie, Pleszew, Jastrowie Miasto, Wronki Zamość, Żerków. Na liście rezerwowej ujęto 5 projektów: Koninko, Wolenice, Rogaszyce, Ostrów Wielkopolski Gorzyce, Barłogi Wiadukt.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony