Partnerzy serwisu:

Nowy przetarg na dzierżawę SU42 i SM42 dla PKP Intercity

Jakub Madrjas 10.11.2021 3,5k

Nowy przetarg na dzierżawę SU42 i SM42 dla PKP Intercity
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
PKP Intercity po ostatnich fiaskach ogłosiło nowe postępowanie na dzierżawę lokomotyw. Chce wynająć cztery lokomotywy manewrowe i dwie uniwersalne.
PKP Intercity wciąż zmaga się z problemami z trakcją spalinową, o których piszemy od dłuższego czasu. Ostatnio pojawił się kolejny problem - brak ofert w postępowaniach na dzierżawę tego typu lokomotyw. W związku z tym przewoźnik unieważnił przetarg na trzyletnią dzierżawę 5 lokomotyw spalinowych do obsługi połączeń na liniach zelektryfikowanych oraz postępowanie na dzierżawę dwóch uniwersalnych lokomotyw spalinowych serii SU42. 

Dziś przewoźnik ogłosił nowe postępowanie, ale nie w formie przetargu, tylko zapytania ofertowego. Dzięki temu przewoźnik zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podania przyczyny i bez roszczeń dla potencjalnych wykonawców z tego tytułu.

Postępowanie obejmuje dzierżawę czterech manewrowych lokomotyw spalinowych oraz dwóch lokomotyw uniwersalnych serii SU42 na nietypowy okres 8,5 miesiąca - od dnia 15 grudnia 2021 roku do 05 września 2022. Zamówienie podzielono na trzy zadania po dwie lokomotywy każde. Oferty można składać zaledwie przez tydzień - do 17 listopada. Jedynym kryterium wyboru jest cena.

Jako że postępowanie dotyczy czterech lokomotyw manewrowych, a nie liniowych, wciąż nie wiadomo jak PKP Intercity rozwiąże problem kończącej się dzierżawy czeskich "okularników" (serii 754). Dostępność lokomotyw manewrowych przewoźnika powinna się poprawić w kolejnych latach, po naprawach SM42 18D w Newagu (producent naprawi też lokomotywy SU4210), realizacji opóźnionych dostaw SU4220 z FPS, czy dostawach nowych spalinowych lokomotyw EffiShunter z Czech.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony