Partnerzy serwisu:

Nowy POIiŚ jeszcze w tym roku

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy 23.12.2014 118

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2014-12-23 16:06:55 Autor: Prawdziwi Patrioci
---.free.aero2.net.pl
udupianie kolei ciąg dalszy, dobrze że mimo wycia drogowego wsteczniactwa Pendolino jeździ w najlepsze i wszyscy są zachwyceni, oczywiście poza matołkami od Brauna, Solorza czy Wejherta
2014-12-23 16:29:16 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl
Jest tyle możliwych rewitalizacji - szybkich, sprawnie zrobionych, poprawiających efekty niesamowicie! Do tego potrzebne łącznice, no i KDP "Y" lub jedna czy dwie pary torów na wylotówkach od 30 do 50 km z największych miast i aglomeracji, ale... lepiej udawać, że nie ma potrzeb.

Widać, że jak większa liczba ludzi, w tym polityków utknie w kolejowym korku, to zacznie myśleć o przepustowości.
Wcześniej lub później na pewno!

Wesołych i Bezpiecznych Świąt! :D
2014-12-23 16:57:53 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Tak naprawdę, to do rewitalizacji jest cała sieć.

Problem polega na czym innym - zamiast robić to się wywala kasę na studia wykonalności czy oddziaływania na środowisko. Po co? Dla linii kolejowych powinno być działanie uproszczone. Druga sprawa - PKP nie ma swojego wykonawcy dla kluczowych inwstycji. Wygrywa potem konsorcjum firm, z tempem godnym 3 ludzi z taczką i łopatą a nie XXI wieku, z których połowa padnie w międzyczasie a reszta sobie nie płaci na wzajem. Może zmienić choć sposób logistyki i finansowania inwestycji?
2014-12-23 19:26:20 Autor: Huciński...
---.dynamic.chello.pl
Pilnie potrzebna jest realizacja nowych projektów transportu szynowego (SKM, tramwaje, metro, premetro, w największych miastach tj. Warszawa, Kraków, Gdańsk...i nowe tory dla ruchu szybkiej kolei dalekobieżnej z/do tych miast. Bo w tych miastach przybywa mieszkańców i osób przebywających w nich. Bardzo wielu ludzi, zwłaszcza młodych szuka w tych dużych miastach szansy na swój rozwój, niestety nie mając nadziei na to w swoich prowincjonalnych stronach.

W Krakowie dzisiaj ciężko było wsiąść do tramwaju/autobusu (do takiego 182, to było prawie niemożliwe) w stronę dworca głównego, zaczęły się świąteczne odwiedziny rodzinnych stron przez nowych mieszkańców miasta od niedawna... A skala tego jest ogromna, widać to choćby po popycie na nowe mieszkania w Krakowie i ilości budów nowych budynków. W mojej dzielnicy trzeba nawet walczyć, żeby developer nie zabudował urządzonego parku z dorodnym drzewostanem (okazuje się że są takie bzdurne przepisy, że każdy może wystąpić o WZiZT, w miejscu którym wskaże, nawet jeśli to będą Błonia Krakowskie, park, wszystko jedno, gdzie, co za paranoja).
2014-12-23 20:59:21 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Kraje kohezyjne?! A cóż to za jewroBełkot?
2014-12-23 23:46:12 Autor: Tomnord15
---.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tomnord15
Wiedziałem że tak będzie, jednak polski rząd dopiął swego i udupił plan modernizacji kolei, a PKP PLK jeszcze nie wykorzysta iluś tam środków i z 5 miliardów zrobią się 2. Wstyd i żenada. Trzeba podziękować temu rządowi w przyszłych wyborach.
Fundusze unijne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony