Partnerzy serwisu:

Nowy pociąg z Pragi do Krakowa

Martyn Janduła 01.11.2016 1,5k

Nowy pociąg z Pragi do Krakowa
fot. MJ
Koleje Czeskie zaprezentowały właśnie liczne zmiany, jakie zajdą wraz z roczną korektą jazdy. Jedną z nowości, która jest wymieniana, są nowe sezonowe połączenie realizowane przez dzienny pociąg pospieszny pomiędzy dwoma turystycznymi miastami – Pragą i Krakowem.
Jak informuje czeski przewoźnik, po zeszłorocznej ekspansji połączeń pomiędzy Polską a Czechami, oferta połączeń pozostanie na tym samym, stabilnym, poziomie. Wraz z nowym rozkładem jazdy Koleje Czeskie zapowiedziały dwie zmiany.

Jedną z nich jest ograniczenie weekendowych połączeń pociągiem EuroCity Comenius z Ostrawy do Warszawy i z powrotem. Pociąg nie pojedzie z Warszawy w sobotę i nie dojedzie do Warszawy w niedzielę rano. Obecnie pociąg ten codziennie wyrusza o 5:49 z Ostrawy Svinov i jest w Warszawie o 9:57. W kurs powrotny udaje się z kolei o 17:55, by w Ostrawie być o 21:56.

Największą jednak zmianą – i nowością zarazem – będzie sezonowy dzienny pociąg pospieszny Cracovia. Kursować będzie on z Pragi do Krakowa i z powrotem. Ze stolicy Czech wyruszy o 10:22, by w stolicy Małopolski być o 17:21. Pociąg powrotny startować będzie z Krakowa o 10:42, by w Pradze być o 17:39. Skład na nowej trasie kursować będzie od połowy kwietnia do końca września. Dodatkowo ma oferować przewóz rowerów. Z kolei w Bohuminie będzie możliwość przesiadki na pociąg powrotny do Warszawy (Varsovia) lub na pociąg do Bratysławy i Budapesztu.

Obecnie stolica Małopolski posiada jedno nocne bezpośrednie połączenie kolejowe TLK "Silesia" do Bohumina z wagonami bezpośrednimi do Pragi, Budapesztu i Wiednia. Do Wiednia i Pragi dojechać można codziennie wagonem sypialnym a także w okresie świąteczno-noworocznym i w okresie od Wielkanocy do Wszystkich Świętych wagonem z miejscami do leżenia, a do Pragi dodatkowo codziennie wagonem z miejscami do siedzenia klasy 2. Na chwilę obecną na trasie z Krakowa do Pragi pasażerowie mogą wybrać również autobusowe połączenie czeskiego przewoźnika kolejowego Leo Express z przesiadką na pociąg w Bohuminie. Przewoźnik w ten sposób oferuje dwa połączenia dziennie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony