Partnerzy serwisu:

Nowy peron na stacji Opoczno Południe już dostępny dla podróżnych

inf. pras. 31.08.2018 6,4k

Nowy peron na stacji Opoczno Południe już dostępny dla podróżnych
Fot. PKP PLK (Archiwum)
Od dziś podróżni korzystają z nowego peronu na stacji Opoczno Południe. 300-metrowy obiekt jest wyposażony w wiaty oraz ławki i zapewnia dobry dostęp do kolei. Budowane jest nowe podziemne przejście. Kontynuowane są prace torowe. Zakończenie inwestycji o wartości 55 mln zł jest planowane w grudniu br.
Podróżujący koleją z Opoczna (Południe) od dziś mają do dyspozycji nowy peron o długości 300 m. Jest wyposażony w wiaty i ławki oraz funkcjonalne oświetlenie. Bezpieczne poruszanie się po peronie zapewnia antypoślizgowa nawierzchnia z pasem bezpieczeństwa. W gablotach są dostępne informacje o rozkładzie jazdy. Do stacji można dojechać ze strony miejscowości Kliny od obwodnicy Opoczna (droga krajowa nr 12). Do dyspozycji pasażerów jest parking.

Na stacji wykonawca prowadzi prace torowe, m.in. wymianę rozjazdów i sieci trakcyjnej w torze sąsiadującym ze starym peronem. Na czas prac obsługa podróżnych będzie odbywała się wyłącznie z nowego obiektu przy torze nr 3 (od strony miejscowości Kliny). Budowane jest tunelowe przejście dla pieszych i rowerzystów, które pozwoli na przedostanie się na drugą część stacji. Od grudnia na stacji Opoczno Południe podróżni będą mogli wsiadać do pociągów z dwóch peronów. Poprawi się płynność ruchu i komfort podróżowania w kierunku Warszawy i Krakowa.

Sprawniejszy i bezpieczny przejazd pociągów zapewni wymiana ok. 7 km torów i sieci trakcyjnej oraz zabudowa nowych rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Po zakończeniu prac zwiększy się przepustowość stacji – możliwy będzie przejazd większej liczby pociągów z prędkością ponad 160 km/h. Inwestycja pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Opoczno Płd.” realizowana jest w ramach projektu pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 -Centralna Magistrala Kolejowa etap II” w formule „projektuj i buduj”.

Prace budowlane zaplanowano na lata 2017–2019. Wykonawcą jest firma Porr S.A. Finansowanie inwestycji zapewniono ze środków budżetowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony