Partnerzy serwisu:

Nowy numer "Rynku Kolejowego" już w Empikach!

Jakub Madrjas 19.07.2019 11

Nowy numer "Rynku Kolejowego" już w Empikach!
fot. ŁKA
Tematem najnowszego numeru naszego miesięcznika są trwające inwestycje infrastrukturalne - nie tylko na kolei. Czerwiec był chyba rekordowym miesiącem pod względem liczby zagranicznych wyjazdów naszych dziennikarzy, dlatego nie brakuje ciekawych relacji. W numerze piszemy też o pięcioleciu ŁKA. Polecamy rozmowy z t. Prejsem i R. Masiulisem.
W czerwcu do Sztokholmu zjechali się przedstawiciele świata transportu publicznego. Na szczycie UITP nie zabrakło osób związanych z komunikacją z całego niemal świata. W towarzyszącej konferencji części wystawienniczej, oprócz producentów autobusów prezentujących najnowsze modele swoich pojazdów, uwagę zwracały firmy zajmujące się autonomizacją transportu. Spośród nich największe show zrobiła Navya, której busikami można było przedostać się z terenów targowych do najbliższej stacji kolei miejskiej. Ta sama firma uruchomiła ostatnio we współpracy z Siemensem regularną autonomiczną linię w Wiedniu. Pomimo że w obu przypadkach na pokładach poruszających się ciągle bardzo wolno, tj. do 20 km/h, i do tego często hamujących pojazdów nadal obecny jest człowiek, dało się odczuć przekonanie, że tak właśnie będzie wyglądał transport w najbliższej przyszłości.

Autonomizacja metra już nie jest niczym specjalnym. Pełnowymiarowe autobusy, tramwaje czy nawet kolej najpierw zostaną wyposażone w urządzenia wspomagające pracę kierowców, motorniczych czy maszynistów. Ale to właśnie w małych pojazdach uzupełniających sieć transportu szynowego na ostatniej mili producenci widzą swoją szansę. To właśnie te małe, poruszające się bez pomocy człowieka pojazdy mają zachęcić kolejne osoby do zrezygnowania z samochodu. Oby to się udało.

Więcej o nowoczesnych technologiach w transporcie napiszemy w kolejnych dwóch numerach miesięcznika. W tym najwięcej miejsca poświęcamy sektorowi budowlanemu, nad którym znowu zebrały się ciemne chmury.

Miłej lektury,
Łukasz Malinowski
Zobacz spis treści                 Zamów prenumeratę


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony