Partnerzy serwisu:

Nowy numer "Rynku Kolejowego" już w Empikach!

Jakub Madrjas 18.06.2019 0

Nowy numer "Rynku Kolejowego" już w Empikach!
Fot. Michał Szymajda
Nowy numer miesięcznika "Rynek Kolejowy" jest już dostępny do kupienia w Empikach. Życzymy miłej lektury!
Na początku maja Przewozy Regionalne ogłosiły wypełnienie wszystkich założeń restrukturyzacyjnych, mimo iż spółka czeka jeszcze na pozytywną decyzję Komisji Europejskiej. Niestety, z punktu widzenia wielu pasażerów nie ma to większego znaczenia. Wprawdzie w kilku regionach, głównie tam, gdzie funkcjonują operatorzy samorządowi, widać znaczącą poprawę w zakresie jakości usług i rosnącej liczby połączeń, to w wielu innych miejscach kraju sytuacja nie wygląda różowo. Znaczna część mieszkańców Polski jest odcięta od dostępu do transportu publicznego – większość Pekaesów upadła, a i Przewozy Regionalne nie mają wiele do zaoferowania. Nie ma tu czego ukrywać – reforma kolei regionalnej w Polsce zakończy się wraz z wycofaniem ostatniego EN57, a na to w najbliższych latach się nie zanosi.

W raporcie znajdą Państwo najnowsze informacje z Kolei Wielkopolskich, Mazowieckich, Dolnośląskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Piszemy także o pomyśle PKP Intercity na bezpośrednie połączenia z Łodzi na lotnisko im. F. Chopina i sposobie, w jaki może się ono odbić na funkcjonowaniu kolei w aglomeracji warszawskiej.

W numerze także podsumowanie kolejowych dyskusji z Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz relacja z przyznanych pod koniec maja Polskich Nagród Kolejowych.
Miłej lektury,
Łukasz Malinowski
Zobacz spis treści                                    Zaprenumeruj


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony