Partnerzy serwisu:

Nowy Link Pesy dla NEB już w Niemczech

Jakub Madrjas 29.02.2016 518

arrow
arrow
Nowy Link Pesy dla NEB już w Niemczech
Fot. Pesa
Nowy Link Pesy dla NEB już w Niemczech
Nowy Link Pesy dla NEB już w Niemczech
Już od ubiegłego wtorku w Basdorf k. Berlina przebywa pierwszy spalinowy pociąg Link Pesy dla przewoźnika NEB. Trwają szkolenia maszynistów i personelu warsztatowego.
NEB zamówił 9 szt Linków we wrześniu 2013 roku, podczas targów Trako w Gdańsku. Na zamówienie składa się 7 pociągów dwuczłonowych i 2 trzyczłonowe. Większość Linków dla przewoźnika jest już gotowa. Po raz pierwszy mogliśmy je obejrzeć kilka tygodni temu w Bydgoszczy. Polecamy szczególnie zdjęcia wnętrz pojazdów.

Jak udało nam się potwierdzić, od wtorku 23 lutego pojazd nr 001 przebywa w Basdorf k. Berlina. Odbywają się tam szkolenia maszynistów i personelu warsztatowego. Potrwają one jeszcze ok. 2 tygodni. Integralną częścią szkoleń są jazdy próbne, podczas których maszyniści uczą się obsługi Linka.

Już w czwartek, 3 marca do bazy NEB dotrze kolejny Link – nr 004. Dzięki temu odbędą się ćwiczenia z jazdy w trakcji wielokrotnej. Na miejscu nad prawidłowym przebiegiem szkoleń czuwa sztab specjalistów Pesy.

Według relacji, pracownicy NEB są zachwyceni designem nowego nabytku. – Za około miesiąc oba pojazdy wrócą do Pesy i będą przygotowane do odbiorów próbnych. To już ostatnie etapy na drodze do sprzedaży pierwszego Linka do Niemiec – powiedziała Aleksandra Speier, odpowiedzialna za projekt Link NEB w Pesie.

Już 16-17 marca w Warszawie kolejna edycja Europejskiego Forum Taborowego. Jak co roku, konferencja podejmie tematykę zakupów i modernizacji taboru kolejowego w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja największej i najbardziej prestiżowej konferencji w regionie, poświęconej wielowątkowej dyskusji na temat stanu obecnego i przyszłości branży dostawców kompletnych pojazdów szynowych, producentów komponentów i podzespołów, poddostawców, dostawców usług i urządzeń służących utrzymaniu taboru kolejowego.

Więcej informacji na temat wydarzenia - program i możliwość rejestracji

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony