Partnerzy serwisu:

Nowy kolejowy rozkład jazdy. Biletów do Pragi, Berlina czy Wilna wciąż nie da się kupić

Michał Szymajda 23.11.2022 2,8k

Nowy kolejowy rozkład jazdy. Biletów do Pragi, Berlina czy Wilna wciąż nie da się kupić
11 grudnia zmieni się kolejowy rozkład jazdy w całej Europie. Można już sprawdzać rozkłady jazdy pociągów, które będą kursować po nowemu. Co z tego, skoro biletów na nie nie można kupić.
Za trochę ponad dwa tygodnie rozkład jazdy pociągów, jak co roku, zostanie zmieniony. Dotyczy to także pociągów międzynarodowych. Ustalenia kolejarzy w różnych krajach, co do ich rozkładu jazdy, dawno zostały zakończone, pociągi widnieją już w najpopularniejszych wyszukiwarkach połączeń. Możemy się z nich dowiedzieć, że nieco przyspieszą pociągi z i do Pragi, że do Berlina kursować będzie z Warszawy dodatkowy pociąg, wiemy też, że po latach przerwy na Litwę wróci pociąg PKP Intercity.

Ale niemal na żadne z pociągów nie można kupić biletu. Sprawdziliśmy to w przypadku pociągów do Pragi, Wiednia, Berlina. Przez internet, za pośrednictwem intercity.pl, nie da się kupić biletu na żadne z nich, nie pomaga w tym także czeska strona cd.cz czy niemiecka strona bahn.de, gdzie także zablokowano sprzedaż biletów z Polski i do Polski. W przypadku pociągu na Litwę, z którego w Mockawie ustalone będą dogodne przesiadki do litewskich pociągów do Kowna i Wilna, nie tyle nie wiadomo, jak bilet kupić, ale nawet ile będzie kosztował i czy będzie uprawniał do całej podróży na odcinku np. od Warszawy do Wilna. Sytuacja taka jest nie do pomyślenia w przypadku przewoźników lotniczych czy autobusowych.

Co na to PKP Intercity, które powinno sprzedawać bilety na pociągi międzynarodowe z dwumiesięcznym wyprzedzeniem, jak stanowi unijne prawo?

– W wyjątkowych przypadkach, na przykład kiedy zmieniamy rozkład jazdy, termin przedsprzedaży możemy skrócić (pkt 47 Regulaminu przewozów PKP Intercity). W tej chwili trwa wdrażanie rozkładu jazdy na sezon 2022/2023. Wskutek tego nastąpiła blokada sprzedaży na przejazdy od 9 grudnia, obecnie stopniowo znoszona, aż do pełnego wprowadzenia 11 grudnia nowego rozkładu – napisała Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

– O ofercie na Litwę będziemy informować niebawem – dodała.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony