Partnerzy serwisu:

Nowy Elf 2 dla Kolei Małopolskich gotowy

Jakub Madrjas 29.09.2020 215

arrow
arrow
Nowy Elf 2 dla Kolei Małopolskich gotowy
Fot. Jakub Sus
Nowy Elf 2 dla Kolei Małopolskich gotowy
Nowy Elf 2 dla Kolei Małopolskich gotowy
Nasz Czytelnik przesłał do Redakcji zdjęcie pierwszego pociągu Elf 2 w barwach Małopolski w fabryce Pesy. Producent potwierdza, że pojazd jest gotowy - i to przed czasem. 
Pesa wygrała przetarg na cztery nowe pociągi dla Małopolski w ubiegłym roku. Umowa na dostawę z samorządem województwa została podpisana w październiku 2019 roku. Wartość kontraktu wraz z piecioletnim utrzymaniem to 109,732 mln złotych.

Według wymogów przetargowych, pojazdy mają zostać dostarczone 22 miesiące po podpisaniu umowy. Tymczasem nasz Czytelnik przesłał do Redakcji zdjęcie gotowego pojazdu na terenie fabryki Pesy. - Pierwszy pojazd rzeczywiście jest gotowy, wkrótce pojedzie na badania dopuszczeniowe - potwierdza szef PR Pesy Maciej Grześkowiak. Przyznaje, że spółka ma jeszcze dużo czasu do w stosunku do założonego terminu dostaw. 

Niskopodłogowe pociągi typu Elf 2 dla Małopolski mają być  wyposażone nie tylko w klimatyzację, ale także dodatkowe udogodnienia dla osób podróżujących z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. W każdym pociągu zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności. Pasażerowie będą mogli korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu za pomocą sieci Wi-Fi. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony