Partnerzy serwisu:

Nowy, eksperymentalny peron powstanie w Będzinie

PKP PLK 01.01.2017 314

Nowy, eksperymentalny peron powstanie w Będzinie
Fot. PKP PLK (zdjęcie ilustracyjne)
PKP PLK przeznaczyły ponad pół miliona złotych na peron w Będzinie Ksawera. Podróżni skorzystają z nowych wiat i ławek, dostęp do pociągów ułatwi lepiej oznakowana i trwała nawierzchnia peronu.
W 2017 roku podróżni blisko 60 połączeń kolejowych m.in. do Zawiercia i Katowic będą mieć do dyspozycji wygodny, przebudowany peron. Na przystanku Będzin Ksawera PLK wymieniają nawierzchnię, postawią też wiatę i ławki. Łatwiejszy dostęp do peronu osobom o ograniczonej mobilności zapewni pochylnia. Przebudowane zostanie także przejście dla pieszych w poziomie szyn. Wyższy poziom bezpieczeństwa zagwarantuje montaż oświetlenia i monitoringu. Zarządca infrastruktury przeznaczył na inwestycję ponad 520 tys. zł. Zakończenie prac zaplanowano do końca roku.

Na będzińskim peronie PLK sprawdzą nowe płyty peronowe. To elementy wytworzone w technologii betonu płukanego z wbudowanymi gumowymi pasami: ostrzegawczym i dotykowym, które wspomagają poruszanie się osób niewidomych i niedowidzących. Nawierzchnia płyt będzie bardziej odporna na ścieranie, działanie warunków atmosferycznych oraz stosowane środki chemiczne do odladzania. To pierwsza lokalizacja, w której PKP PLK przetestują płyty produkowane w nowej technologii i sprawdzą czy to rozwiązanie może zostać zastosowane podczas prowadzonych przez PLK remontów oraz modernizacji stacji i przystanków.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony