Partnerzy serwisu:

Nowy dyrektor w podlaskim oddziale Przewozów Regionalnych

Michał Szymajda 21.06.2016 672

Nowy dyrektor w podlaskim oddziale Przewozów Regionalnych
Szynobus SA133 w podlaskich barwachfot. Marcin Koczorowski, Stowarzyszenia Sympatyków Kolejnictwa "Kolejowe Podlasie"
20 czerwca zarząd spółki Przewozy Regionalne podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowej dyrektor podlaskiego oddziału PR, Elżbiety Załuskiej. Funkcję tę pełniła od lutego 2007 roku. Stanowisko po niej objął Jarosław Glazer.
Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, umowa z dyrektor Załuską została rozwiązana za porozumieniem stron, ale przyczyny zmiany nie zostały podane do wiadomości województwa. Jak podkreśla urząd, decyzja zarządu spółki w przedmiocie obsady stanowisk dyrektorów oddziałów regionalnych jest decyzją autonomiczną, niezależną od opinii bądź stanowiska zarządu województwa.

– Zarząd Województwa liczy na dalszą, bardzo dobrą współpracę samorządu województwa z władzami podlaskiego oddziału spółki, na jej dotychczasowych, partnerskich zasadach – informuje podlaski urząd marszałkowski. Nowym dyrektorem został Jarosław Glazer.

– Jarosław Glazer (ur. 1957 r.) w 1984 roku ukończył Politechnikę Krakowską na Wydziale Transportu (specjalność: eksploatacja i utrzymanie pojazdów szynowych). W tym samym roku podjął pierwszą pracę w Lokomotywowni w Suwałkach, gdzie pracował do 1987 roku. Przez około 3 lata pracował poza branżą kolejową. Następnie powrócił do Lokomotywowni w Suwałkach, która po restrukturyzacji przekształciła się w Sekcję Utrzymania Zakładu Taboru Białystok. Jako naczelnik tej sekcji pracował do roku 2000. Po odejściu zajmował kierownicze stanowiska w firmie Kruszbet w Suwałkach – informuje Dominika Dragun, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

W zeszłym roku Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego podjął interwencję w sprawie 5-letniego nowoczesnego autobusu szynowego, który został zakupiony przy udziale unijnego dofinansowania, a mimo to nie kursował przez kilkanaście miesięcy, służąc za magazyn części zamiennych do innych pojazdów. Podlaski oddział ma też jednak sukcesy. M.in. z powodzeniem od 17 czerwca rozpoczęły kursowanie bezpośrednie pociągi pomiędzy Białymstokiem a litewskim Kownem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony