Partnerzy serwisu:

Nowy członek rady nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 14.01.2021 6,4k

Nowy członek rady nadzorczej PKP Cargo
Fot Adrian Kulik, SM42.pl
PKP Cargo ma nowego członka rady nadzorczej – Marcina Kowalczyka z Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Nowego członka zarządu powołano dziś (14 stycznia) na wniosek spółki Polskie Koleje Państwowe. To Marcin Kowalczyk, szef Gabinetu Politycznego Ministra Aktywów Państwowych. To kolejna osoba z MAP w radzie nadzorczej przewoźnika po Izabeli Wojtyczce.

Jak czytamy w biogramie Marcina Kowalczyka, jest on absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Posiada dyplom MBA Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w jako asystent w gabinecie politycznym ministra obrony narodowej i pełnomocnik do spraw ochrony informacji niejawnych w Kancelarii Prezydenta RP. Pełnił również funkcję zastępcy prezesa Agencji Mienia Wojskowego, zasiadał w Radzie Nadzorczej AMW.

Pracował też na stanowisku menedżerskim w PGE Energia Odnawialna. W latach 2018-2020 był wiceprezesem Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego. Od maja 2020 r. związany z PGE Dystrybucja najpierw jako wiceprezes zarządu, a potem – od września 2020 r. – jako prezes. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony