Partnerzy serwisu:

Nowy chiński pociąg KDP wyruszy na tory

Łukasz Kuś 20.08.2016 248

Nowy chiński pociąg KDP wyruszy na tory
fot. CRRC
Chińskie koleje wprowadzą nową serię pociągów dużej prędkości zaprojektowaną i wyprodukowaną w Państwie Środka. Pociąg ma się stać hitem eksportowym i może zagrozić producentom japońskim i europejskim.
10 września na linii Dalian – Shenyang rozpoczną kursowanie pociągi dużej prędkości CRH 0503 wyprodukowane i skonstruowane w Chinach. Prace nad tym projektem rozpoczęły się w 2012 r. Specyfikację techniczną opracowała Chińska Akademia Nauk Kolejowych, a za prace konstrukcyjne i produkcję odpowiadały spółki CRRC Changchun Railway Vehicles i CRRC Oingdao Sifang. Chińskie koleje (Chinese Railways Corporation) były z kolei koordynatorem projektu.

Nowe ezt mają maksymalną prędkość konstrukcyjną wynoszącą 350 km/h i mogą przewieźć 556 pasażerów – 10 w klasie business, 28 w klasie pierwszej i 518 w klasie drugiej. Testy jednostek odbywały się od września 2015 r.

Chińczycy liczą, że pociągi CRRC znajdą również nabywców na rynkach eksportowych. Niedawno CRRC zdobyła zamówienie na dostawę 30 lokomotyw do Iranu o czym pisaliśmy tutaj. Nowe pociągi chińskiego producenta mogą zagrozić pozycji dotychczasowych liderów branży w tym Alstomu, Siemnsa, czy producentów japońskich.

Kilka lat temu koncern Kawasaki oskarżył Chińczyków, że ich projekt supernowoczesnej ezt CRH380A jest kopią japońskiej technologii.  CRRC stanowczo odrzuciły te zarzuty. Zhou Li – szef działu technologicznego Chinese Railways Corporation zapewnia, że nowy pociąg CRH 0503, który wyruszy na tory we wrześniu został zaprojektowany niezależnie przez konstruktorów z Państwa Środka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony