Partnerzy serwisu:

Nowości w austriackim rozkładzie jazdy

Artur Bogdanowicz 04.11.2018 5,2k

Nowości w austriackim rozkładzie jazdy
Fot. Liberalny humanista, cc-by-sa 4.0
Koleje Austriackie (ÖBB) przedstawiły nowy rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 9 grudnia. Ceny biletów wzrosną średnio o 1,9%. 
Nowością, o której już informowaliśmy, będzie nowe połączenie ICE z Wiednia przez Norymbergę do Berlina. Przejazd tą trasą zajmie 7 godzin i 40 minut. Oba miasta połączy też NightJet przez Wrocław, o czym również przeczytać można było na łamach Rynku Kolejowego.

Od grudnia szybkie składy RailJet kursujące między Bratysławą (nowość), Wiedniem i Zurychem oznaczone będą jako RJX (RailJet xpress). Oznaczenie RJX otrzymają ponadto wszystkie składy RailJet kursujące w najkrótszym czasie na danej trasie, np. wszystkie pociągi łączące Wiedeń i Salzburg w 2 godziny i 22 minuty.

W rozkładzie pojawią się dodatkowe, wieczorne połączenie z Klagenfurtu do Salzburga i Grazu do Wiednia. Komfort podróży poprawią także nowe regionalne składy ÖBB Cityjet Desiro ML i 21 nowoczesnych jednostek typu Talent 3, które wyruszą na trasy w drugiej połowie roku. Kontynuowana będzie modernizacja jednostek Talent 1 i Desiro Classic (nowe siedzenia, nowoczesny system informacji pasażera i bezpłatne Wi-Fi).

Od lutego 2019 roku w ofercie przewoźnika pojawi się „Sparschiene Komfort“ – bilet z miejscówką w cenie, z możliwością bezpłatnego anulowania do 15 dni przed podróżą lub z potrąceniem 50% ceny biletu najpóźniej dzień przed planowanym wyjazdem. Do końca roku obowiązuje także promocyjna cena na rezerwacje miejsca w komunikacji krajowej dla posiadaczy karty Voteilscard – dokonując jej online, podróżny płaci 1 euro.

Ceny biletów wzrosną średnio o 1,9%. Karta rabatowa Vorteilscard w dalszym ciągu dostępna będzie w cenie 99 euro.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony