Partnerzy serwisu:

Sim Factor dostarczy symulator Dragona 2 dla Lotos Kolej

inf. pras. 03.09.2019 95

Sim Factor dostarczy symulator Dragona 2 dla Lotos Kolej
Fot. Sim Factor
Spółka Lotos Kolej podpisała umowę z firmą Sim Factor na dostawę pełnozakresowego symulatora lokomotywy Dragon 2. Jak informuje producent, oferta ośrodka szkolenia maszynistów gdańskiej spółki zostanie wzbogacona jeszcze w listopadzie .
Jak czytamy w informacji prasowej, nowoczesny symulator lokomotywy Dragona 2 będzie dużym ułatwieniem procesu szkolenia maszynistów. Spółka Lotos Kolej, która w swojej flocie posiada już lokomotywy E6ACTa Dragon 2, dysponując symulatorem będzie mogła efektywniej sprawdzać i rozwijać umiejętności zarówno swoich maszynistów, jak i działać komercyjnie na rynku kolejowym.

Umowa pomiędzy stronami obejmuje dostawę kompletnego stanowiska symulacyjnego z zakresem widoczności 180 stopni, umieszczonego w immersyjnej kabinie opartej na ruchomej platformie 6DOF. Urządzenie wyposażone jest w specjalistyczne oprogramowanie skorelowane z oprzyrządowaniem kabiny oraz posiada stanowisko instruktora. W zamówionej wersji symulator oferować będzie możliwość prowadzenia szkoleń w przedmiocie ekologicznego prowadzenia lokomotywy – eco driving. Porozumienie zakłada dostawę symulatora w listopadzie 2019 roku, a wartość umowy opiewa na kwotę ponad 1,5 mln zł.

Rozwiązanie będzie zbudowane na autorskim oprogramowaniu symulacyjnym Sim Factor. Jest to kolejny projekt symulatora kolejowego realizowany w Polsce, w całości oparty o krajowe rozwiązania technologiczne.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony