Partnerzy serwisu:

Nowoczesne napędy zwrotnicowe nowej generacji ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK

informacja prasowa voestalpine Signaling Poland 22.12.2020 5,3k

arrow
arrow
Nowoczesne napędy zwrotnicowe nowej generacji ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK
Nowoczesne napędy ECOSTAR 4 produkcji voestalpine fot. voestalpine Signaling Poland
Nowoczesne napędy zwrotnicowe nowej generacji ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK
Nowoczesne napędy zwrotnicowe nowej generacji ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK
Nowoczesne napędy zwrotnicowe nowej generacji ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK
W grudniu 2020 roku rozpoczęto eksploatację pierwszych, nowoczesnych napędów ECOSTAR 4 na sieci PKP PLK S.A. produkcji voestalpine. Na stacjach Krusze, Emiilanów i Grzebowilk znajdujących się  na terenie Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach we współpracy z firmą PBIIK z Zielonki zabudowano i uruchomiono nowe napędy w 24 rozjazdach kolejowych. 
Elektro-hydrauliczny napęd zwrotnicowy ECOSTAR 4 jest przeznaczony do przestawiania zwrotnic i ruchomych dziobów krzyżownic z zewnętrznymi zamknięciami nastawczymi oraz do ryglowania i kontrolowania położenia. Może być również wykorzystywany do nastawiania wykolejnic. ECOSTAR 4 jest wykonany w kilku odmianach – jako rozpruwalny i nierozpruwalny, z silnikiem prądu przemiennego jedno- lub trójfazowym bądź z silnikiem prądu stałego. Napęd posiada bezterminowe świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu wydane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, należące do firmy voestalpine Signaling Poland z Sopotu. Urządzenie spełnia wymagania dla napędów zwrotnicowych stosowanych na sieci linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ie-114.

Do niewątpliwych zalet technicznych napędu ECOSTAR 4 należy zaliczyć nowoczesną konstrukcję, szeroką gamę zastosowań, małe wymiary zewnętrzne pozwalające na instalację urządzeń w ograniczonych przestrzeniach rozjazdów i między rozjazdami oraz stosunkowo niewielką wagę – 85 kg. Szczególnie ten ostatni parametr znacząco wpływa na komfort i bezpieczeństwo prac instalacyjnych i utrzymaniowych. Napędy są dostosowane do współpracy z podrozjazdnicami, umocowaniami, prętami oraz dodatkowym osprzętem wiodących producentów tego asortymentu w Polsce.  Dodatkowo specjaliści z sopockiej firmy są przygotowani do wsparcia klientów na każdym etapie realizacji dostawy: od właściwego doboru napędów i umocowań przez implementację rozwiązań w projektach srk po szkolenia pracowników instalujących napędy oraz odpowiedzialnych za utrzymanie, nadzór nad zabudową, odbiory i usługi posprzedażne.

Tym samym voestalpine Signaling Poland zaprasza do współpracy w zakresie dostaw napędów ECOSTAR 4 wg podejścia „pod klucz”, znanego doskonale również z innych wdrożonych na rynku polskim produktów tej firmy m.in. systemów ASDEK czy systemów liczenia osi UniAC.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Voestalpine
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony