Partnerzy serwisu:

Nowe zasady bezpieczeństwa. Zasłaniaj nos i usta także w pociągu

inf. pras. 16.04.2020 71

Nowe zasady bezpieczeństwa. Zasłaniaj nos i usta także w pociągu
Gdański tramwaj, który "ubrał" maseczkę. Przypomina o nowym obowiązku pasażerom GAITfot. Piotr Połoczański/Gdańskie Autobusy i Tramwaju
Wprowadzony został obowiązek zasłaniania nosa i ust po wyjściu z domu. Jak przypomina Urząd Transportu Kolejowego, nakaz ten dotyczy również pasażerów komunikacji publicznej. Do 26 kwietnia przedłużone zostały ograniczenia w pasażerskim międzynarodowym ruchu kolejowym. Międzynarodowy ruch towarowy odbywa się normalnie.
Od czwartku, 16 kwietnia, został wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas przebywania w środkach publicznego transportu zbiorowego i miejscach ogólnodostępnych. Niemal każdy będzie musiał nosić maseczkę, szalik czy chustkę, zakrywające zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy osób, które znajdują się na ulicach, a także w pociągach czy na peronach i dworcach.

Jak przypomina UTK, do 19 kwietnia obowiązuje ograniczenie przemieszczania się. Przemieszczać się możesz w przypadku:
  • dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
  • wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).
Do 26 kwietnia przedłużono ograniczenie międzynarodowego kolejowego ruchu pasażerskiego. W ruchu krajowym pociągi kursują, jednak przed każdą podróżą warto sprawdzić na stronie przewoźnika, czy wybrany skład wyrusza w trasę w danym dniu. W pociągu może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest np. 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób. W pociągach nie są świadczone usługi gastronomiczne.

Międzynarodowy transport towarów koleją odbywa się bez przeszkód. Obsługa pociągów jest zwolniona z obowiązku 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy. Więcej informacji znajdziesz na stronie gov.pl/koronawirus.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony