Partnerzy serwisu:

Nowe wagony Viaggio Kolei Czeskich wyjadą na tory w grudniu [film]

Michał Szymajda 27.11.2021 7,4k

Nowe wagony Kolei Czeskich zaczną kursować od połowy grudnia z Pragi na zachód Czech. Łącznie będzie ich 50.
Kończy się etap projektu Kolei Czeskich związanych z odbiorem pierwszych zestawów wagonów przeznaczonych do kursowania w relacji Praha – Cheb. Od zmiany rozkładu jazdy pociągów, który w tym roku będzie mieć miejsce 12 grudnia, przynajmniej dwa składy obsługiwane zupełnie nowym taborem połączą miasta. Pojadą pod nową marką InterJet, która ma wyróżniać pociągi z nowymi wagonami zbudowanymi przez konsorcjum Siemensa i Skody.

Ceske drahy właśnie opublikowały film z procesów odbiorczych wagonów, które przeprowadzali technicy przewoźnika. Na filmie pokazano sporo z wnętrz nowych pojazdów – m.in. znakomicie urządzone wnętrze z bardzo wygodnymi fotelami, przestrzeń dla dzieci, czy dobrze zorganizowaną przestrzeń dla rowerów. Według informacji konsorcjum, mają to być jedne z najcichszych wagonów na świecie.

Wagonów z platformy Viaggio, które budowane były w Wiedniu i Ostrawie, łącznie będzie 50. Kolejne 180 sztuk, tym razem z przeznaczeniem głównie do pociągów międzynarodowych i przygotowanych do osiągania prędkości 230 km/h, Koleje Czeskie zamówiły w kwietniu. Ich dostawy mają trwać między 2024 a 2026 rokiem.

Jest szansa, że wagony Viaggio dla Kolei Czeskich zobaczymy w Polsce w 2022 roku. Trwa proces zdobywania pozwoleń do kursowania po polskich torach dla nich. České dráhy zażyczyły sobie bowiem homologowania tych pojazdów m.in. w naszym kraju.

Więcej na temat czeskich wagonów Viaggio i marki handlowej InterJet można przeczytać tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony