Partnerzy serwisu:

Nowe wagony Nightjet na razie nie pojadą do Polski

Michał Szymajda 08.09.2022 4,5k

Nowe wagony Nightjet na razie nie pojadą do Polski
Fot. OBB
Podczas prezentacji nowych wagonów dla nocnych pociągów Nightjet, zaprezentowano grafikę, na której przestawiono siatkę połączeń dla tych składów. Znalazła się w niej Warszawa i to w dwóch relacjach.
Według przedstawionej przez Austriaków grafiki, nocne pociągi zestawione z nowoczesnych nocnych wagonów miałyby dojeżdżać do Warszawy z Monachium i Wiednia, a także z Kolonii i Berlina. Zapytaliśmy o szczegóły biuro prasowe ÖBB.

– Bardzo przepraszamy, ale w bliskiej przyszłości nie ma planów użycia nowych wagonów na obecnie obsługiwanych połączeniach nocnych do Polski, które uruchamiamy z polskim partnerem – napisało biuro prasowe Kolei Austriackich, nie wyjaśniając skąd na grafice wzięła się Warszawa, a w szczególności połączenie z Warszawy na zachód Europy. Przy okazji ÖBB przypomina, że przez Polskę przejeżdża jeden z pociągów Nightjet – z Grazu i Wiednia do Berlina przez Wrocław, który już obecnie ciągnie stosunkowo nowoczesne wagony. Wraz z PKP Intercity uruchamiany jest także pociąg Euronight z Warszawy do Wiednia i Grazu (EN Chopin).– Plany rozwoju siatki nocnych połączeń międzynarodowych jest przedmiotem rozmów PKP Intercity z kolejami europejskimi, w tym m.in. z OBB – napisało krótko PKP Intercity.

Prezentacja zupełnie nowych wagonów Siemensa dla Austriaków miała miejsce 6 września. Na trasy mają wyjechać we wrześniu przyszłego roku. Na początek – z Wiednia do Wenecji, Mediolanu i Rzymu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony