Partnerzy serwisu:

Nowe uprawnienia dla maszynistów-instruktorów Lotos Kolej

inf. pras 30.10.2020 3,2k

Nowe uprawnienia dla maszynistów-instruktorów Lotos Kolej
Fot. Marcin Kucięba, SM42.pl
Lotos Kolej kolejny raz skorzystała z programu Gdańskiego Urzędu Pracy dofinansowanego przez Krajowy Fundusz Szkoleniowy, który utworzono ze środków Funduszu Pracy. Celem programu jest inwestycja w kapitał ludzki poprzez szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe pracowników zatrudnionych w firmach ubiegających się o dofinansowanie.
Wcześniej, bo w 2019 roku, wygrywając konkurs zorganizowany przez Urząd Pracy, spółka otrzymała dofinansowanie na szkolenie osób, które odbyły kurs na świadectwo maszynisty. W tym roku, dzięki wsparciu na poziomie 80 procent, Lotos Kolej przeszkoliła 10 zatrudnionych w spółce maszynistów-instruktorów. Ukończyli oni kurs z zakresu zagadnień dotyczących ruchu kolejowego oraz zdobyli certyfikat pozwalający od strony formalnej na prowadzenie zajęć w przedmiotowym zakresie, podczas pouczeń okresowych. Po uzyskaniu uprawnień, spółka będzie mogła przeprowadzać obligatoryjne pouczenia dla niemal 650 osób zatrudnionych w spółce.

W Centrum Szkolenia we Wrocławiu maszyniści-instruktorzy odbyli 78 godzin szkoleniowych, w tym 57 godzin wykładów i 21 godzin ćwiczeń z 28 zagadnień związanych z ruchem kolejowym. Udział w zajęciach pozwolił kursantom na uzyskanie zaświadczenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z zakresu „Techniki ruchu i sygnalizacji na sieci kolejowej PKP”. Dzięki wykwalifikowanej, przygotowanej do nowych wyzwań kadrze, spółka całkowicie odchodzi od konieczności korzystania z usług podmiotów zewnętrznych.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 10 lutego 2014 r. w sprawie świadectwa maszynisty, pracownicy zatrudnieni na stanowiskach bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem
i prowadzeniem ruchu kolejowego zobowiązani są odbyć pouczenia okresowe trzy razy w roku. Dotychczas w spółce poszczególne bloki prowadzone były przez ekspertów z zakresu kolejnictwa z podmiotów zewnętrznych, szkolących pracowników z obowiązujących zasad.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony