Partnerzy serwisu:

Nowe tory do Tczewa? Są cztery oferty

Jakub Madrjas 24.10.2017 4,4k

Nowe tory do Tczewa? Są cztery oferty
fot. Intercity przemo29 sm42.pl
PKP PLK otworzyła oferty na opracowanie studium wykonalności dla poprawy przepustowości ciągu Tczew – Gdynia.
Dwa miesiące temu PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg, którego celem jest opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla projektu „Zwiększenie przepustowości ciągu Tczew – Gdynia wraz z dobudową odcinków nowych torów szlakowych oraz przebudową stacji Zajączkowo Tczewskie”. Zadanie to realizowane jest w ramach większego projektu pn. „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów”. Przetarg podzielony jest na dwa zadania

PKP Polskie Linie Kolejowe wskazały w dokumentacji przetargowej, że na odcinku pomiędzy Tczewem a Gdynią występuje obecnie nadmierne obciążenie towarowym ruchem kolejowym powodujące przyspieszone pogarszanie stanu technicznego linii. Zarządca dąży do skrócenia tutaj czasu jazdy i poprawy przepustowości linii, częstotliwości, skomunikowań, punktualności realizowanych połączeń oraz płynności ruchu. Zlikwidowane miałyby „wąskie gardła”. Jednym z celów przyszłej inwestycji miałoby być zapewnienie możliwości dalszej rozbudowy układu – szczególnie na odcinku Pszczółki – Pruszcz Gdański, w perspektywie rozwoju portu w Gdańsku. 

Osiągnięcie tych celów miałoby zostać osiągnięte dzięki równoległej dobudowie toru lub torów do istniejącej infrastruktury. W planach jest także likwidacji skrzyżowań w poziomie szyn, zmiany na stacji Gdańsk Wrzeszcz, zabudowa systemu ERTMS czy systemu wizyjnego. Pasażerowie zyskaliby dogodne węzły przesiadkowe na kolej z innych środków transportu publicznego. Powstać miałyby również systemy park&ride i bike&ride. Więcej na temat założeń projektu piszemy tutaj.

Wczoraj PLK otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji przedprojektowej. Wpłynęły cztery propozycje, z których dwie zmieściły się w określonym na 3,7515 mln zł brutto kosztorysie. Tańsza przedstawił WYG International (3,31 mln zł) a droższą - Multiconsult (3,598 mln zł). Poza kosztorysem znalazły się oferty IDOM i TPF, które wyceniono na prawie sześć milionów złotych każda.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony