Partnerzy serwisu:

Nowe spalinowe Pesy w Czechach. Pasażerowie decydują o nazwie pojazdów

Michał Szymajda 09.08.2022 3,9k

Nowe spalinowe Pesy w Czechach. Pasażerowie decydują o nazwie pojazdów
Graf. Pesa/Cd
– Często pytacie nas, jak nazwiemy nowe spalinowe pojazdy z Pesy, których będziemy używać na liniach niezelektryfikowanych. Wybór nazwy zostawimy Wam – zwróciły się Koleje Czeskie do pasażerów.
Ceske drahy zdecydowały się podpisać kontrakt z Pesą w 2021 roku. W jego ramach powstanie nawet do 160 spalinowych dwuczłonowych zespołów trakcyjnych, które będą obsługiwać linie lokalne w różnych regionach Czech. Będzie możliwe ich łączenie w pary i wydłużanie składów, w zależności od prognozowanej liczby pasażerów. W tej chwili produkcja połowy ze 160 pojazdów jest niemal pewna z uwagi na kontrakty, które czeski przewoźnik uzyskał w różnych regionach kraju.

Teraz Cd wpadło na pomysł nadania nazw nowym pojazdom. Przedstawiono trzy propozycje. Pierwsza to RegioShark II (RegioShark to nazwa poprzednich, podobnych pojazdów, które także dostarczył do Czech bydgoski producent), druga: RegioWolf, a trzecia RegioFox. Propozycje Koleje Czeskie skierowały do użytkowników facebooka. Także Polacy mogą wziąć udział w głosowaniu, które odbywa się tutaj.

Przypomnijmy, że Koleje Czeskie nie są jedynym klientem na polskie pociągi z Pesy. Kupił je także RegioJet. Pierwsze testy tych zespołów trakcyjnych producent ma już za sobą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony