Partnerzy serwisu:

Nowe przystanki powstaną w Grudziądzu i Tucholi

inf. pras PKP PLK, oprac. ms. 29.10.2022 1,2k

arrow
arrow
Nowe przystanki powstaną w Grudziądzu i Tucholi
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Nowe przystanki powstaną w Grudziądzu i Tucholi
Nowe przystanki powstaną w Grudziądzu i Tucholi
Nowe przystanki powstaną w Grudziądzu i Tucholi
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi na projekty i budowę nowych przystanków kolejowych w Grudziądzu i Tucholi. Inwestycja jest realizowana dzięki środkom z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
Dodatkowe przystanki w Grudziądzu i Tucholi mają ułatwić dostęp do kolei i zwiększyć możliwości podróży pociągiem. PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetargi na realizację przedsięwzięć, o których wyczerpująco pisaliśmy już tutaj.

Nowy przystanek Grudziądz Rządz przewidziano na linii Toruń – Malbork (nr 207) w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Południową i drogą krajową nr 55. Łatwiejsze będą podróże w kierunku Chełmży i Torunia. Przystanek Tuchola Rudzki Most będzie w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Międzylesie. Z nowego przystanku będzie można wsiąść do pociągów w kierunku Chojnic i Bydgoszczy (linia nr 208).

W obu lokalizacjach perony będą wyposażone w wiaty i ławki oraz tablice informacyjne. Przewidziano energooszczędne oświetlenie. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania przewidziano ścieżki naprowadzające i pochylnie.

Zakończenie budowy przystanku Tuchola Rudzki Most planowane jest na koniec 2023 r. Z przystanku Grudziądz Rządz podróżni będą korzystać w czerwcu 2024 r.

Program przystankowy na terenie woj. kujawsko – pomorskiego obejmuje 11 lokalizacji na liście podstawowej. Oprócz wyżej wymienionych to także m.in. modernizacja przystanku Grzybno (inwestycja w realizacji), budowa nowych przystanków: Bydgoszcz Zachodnia, Nakło Nad Notecią Dąbrowskiego, Trzeciewnica, Grudziądz Centrum, Grudziądz Tuszewo (przetarg w procedowaniu) oraz budowa przejścia podziemnego na stacji Nakło Nad Notecią (przetarg w procedowaniu). Na liście rezerwowej znajdują się 3 lokalizacje.

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej jest 185 lokalizacji, a na liście rezerwowej 129.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony