Partnerzy serwisu:

Nowe przystanki PKM w Gdyni cieszą, wątpliwości dotyczą rozkładu jazdy

ms / inf. prasowa 14.12.2017 3,9k

Nowe przystanki PKM w Gdyni cieszą, wątpliwości dotyczą rozkładu jazdy
Tłumy podczas otwarcia przystanku Gdynia StadionFot. PKM
10 grudnia Pomorska Kolej Metropolitalna oddała do użytku dwa dodatkowe przystanki na linii 201 – Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion. Mieszkańcy i firmy zlokalizowane w pobliżu cieszą się z nowej infrastruktury, ale mają masę uwag dotyczących rozkładu jazdy. Pociągi kursują za rzadko.
W założeniu przystanek na Karwinach powinien pozwalać mieszkańcom południowych regionów miasta na łatwy i szybki dojazd do centrum Gdyni oraz wielu dzielnic Gdańska i kaszubskich miejscowości. Za przystankiem Gdynia Stadion stoi przede wszystkim idea uruchomienia kolejnego ułatwienia komunikacyjnego dla pracowników parków biurowych zlokalizowanych przy ul. Łużyckiej. Przedstawiciele biznesowego centrum Gdyni zwracają jednak uwagę, że obecny rozkład jazdy linii 201 nie wpisuje się w założenia projektu. Zastrzeżenia dotyczą zbyt dużych przerw w kursowaniu pociągów w godzinach newralgicznych dla pracowników biurowych, a także za małej liczby dostępnych połączeń.

„Nie do końca udany start”

– Na razie możemy cieszyć się jedynie z nowej infrastruktury kolejowej, która nie do końca spełnia swój podstawowy cel, bo póki co nie idzie za nią rozsądnie ułożony rozkład jazdy. To jednak inwestycja przewidziana na lata i z pewnością jest czas i są możliwości, żeby nieco nieudany start inwestycji skorygować. Zwłaszcza, że potrzeby pracodawców i ich pracowników są znane. Liczymy na to, że uruchomienie nowych przystanków to punkt wyjścia do rozmowy na temat efektywnego ich wykorzystania w niedalekiej przyszłości – mówi Halina Gniadecka z Allcon Investment, właściciela kompleksu biurowego Łużycka Office Park i biurowca Łużycka Plus.Ważna inwestycja dla gdyńskiego biznesu


Przystanek PKM Gdynia Stadion to ważna inwestycja dla firm działających w biurowcach przy Łużyckiej, w których pracuje już blisko 4 tys. osób. Jest to, obok przystanków SKM, ZTM, Drogi Różowej i szybkiego połączenia z obwodnicą, kolejny punkt komunikacji mający za zadanie usprawnić pracownikom codzienny dojazd do pracy. Idea PKM-ki w tej lokalizacji miała poza tym otwierać pracodawców na prowadzenie rekrutacji w nowych rejonach, np. Kartuz i Kościerzyny. Ponadto zlokalizowane w biznesowym centrum Gdyni przy ul. Łużyckiej parki biurowe, zyskały dzięki nowemu przystankowi bezpośrednie połączenie z portem lotniczym im. Lecha Wałęsy. A jest to szczególnie istotne dla oddziałów zagranicznych firm działających w Gdyni.

– Wiemy, że dla niektórych naszych najemców najbardziej oczekiwaną wartością rozszerzonej infrastruktury kolejowej jest możliwość bezpośredniego dojazdu na lotnisko w zaledwie 20 minut. Port lotniczy w Gdańsku obsługuje m.in. bardzo dużo połączeń ze Skandynawią, dzięki temu pracownicy kilku naszych najemców zyskają możliwość przemieszczania się między polskim biurem, a zagraniczną centralą niemal codziennie – dodaje Halina Gniadecka.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony