Partnerzy serwisu:

Laude nie rezygnuje z nowych wagonów

Jakub Madrjas 07.01.2019 2,6k

Laude nie rezygnuje z nowych wagonów
fot. Patryk 98 sm42.pl
Firma Laude po raz kolejny unieważniła postępowanie na wagony. Trwają już jednak kolejne postępowania w formie zapytań ofertowych. 
W maju spółka Laude Smart Intermodal unieważniła przetargi na dostawę łącznie 480 nowych platform kolejowych. Przewoźnik nie przestaje jednak zabiegać o nowy tabor do przewozów towarowych; w listopadzie opublikował zapytanie ofertowe na dostawę 44 sztuk 80' wagonów specjalistycznych do przewozu kontenerów typu Sggrss, ale unieważnił je w grudniu. Teraz trwają nowe postępowania. 

Pod koniec grudnia 2018 r. ogłoszono zapytanie ofertowe na dostawę 200 sztuk 40’ wagonów specjalistycznych do przewozu kontenerów typu Sgmmns o szacunkowej wartości 12 mln euro netto. Przedmiotem zamówienia są czteroosiowe wagony wyposażone w kompozytowe klocki hamulcowe. Jak zaznaczono, 20% wagonów musi być wyposażonych w hamulec ręczny obsługiwany z poziomu toru. Otwarcie ofert planowane jest pod koniec stycznia, a na dostawę będzie 20 miesięcy. 

W grudniu opublikowano też kolejne zapytanie ofertowe na dostawę 44 sztuk 80’ wagonów specjalistycznych do przewozu kontenerów typu Sggrs. Szacunkowa wartość zamówienia to niecałe 4 mln euro netto. To konstrukcja sześcioosiowa. Na dostawę tych wagonów będzie rok. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony