Partnerzy serwisu:

Nowe połączenie PolRegio wystartowało na autobusach. Wkrótce pojadą pociągi

Michał Szymajda 16.10.2017 3,8k

Nowe połączenie PolRegio wystartowało na autobusach. Wkrótce pojadą pociągi
zdjęcie ilustracyjneFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Do specyficznej sytuacji doszło na Śląsku. PolRegio od 1 października uruchomiło weekendowe połączenie z Krakowa przez Oświęcim do Czechowic-Dziedzic. Od początku pociągi zastąpiły autobusy.
Z nowego weekendowego połączenia Czechowice-Dziedzice - Kraków mogą korzystać od 1 października. To nowość w ofercie przewoźnika, która skierowana jest przede wszystkim dla studentów, którzy w piątki i niedziele mogą skorzystać z bezpośrednich pociągów pomiędzy Krakowem a Czechowicami-Dziedzicami.

– Są to na razie pociągi weekendowe, z ofertą skierowaną głównie dla studentów, a w dalszej perspektywie jeśli propozycja zyska popularność postaramy się utrzymać kursowanie pociągów na tej trasie, a także uruchomić więcej połączeń – powiedział Andrzej Siemieński, Dyrektor Oddziału Przewozów Regionalnych w Krakowie.

Co ciekawe, przez trzy ostatnie weekendy połączenie działało na autobusach. – Dopiero 15 października zakończyła się zastępcza komunikacja autobusowa wprowadzona na części trasy z uwagi na prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury – poinformował Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Cena biletu jednorazowego wynosi tylko 13 zł, dla uczniów 8,19 zł i studenckiego 6,37 zł. Pociągi w tej relacji kursują m.in. przez Krzeszowice, Trzebinię, Oświęcim.

Pociąg wyjeżdża z Czechowic-Dziedzic o 18:36, do stolicy Małopolski dojeżdża o godzinie 21:08. Z Krakowa odjeżdża o 14:56 i o 17:35 dojeżdża do Czechowic. Kursuje w piątki i niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony