Partnerzy serwisu:

Nowe połączenia Polregio w całym kraju

inf. pras 18.12.2021 11,6k

Nowe połączenia Polregio w całym kraju
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Na wybranych trasach w województwach podkarpackim, opolskim, łódzkim, świętokrzyskim, wielkopolskim, lubuskim oraz kujawsko-pomorskim Polregio rozszerzyło ofertę połączeń. Od 12 grudnia pasażerowie mogą korzystać z nowych i wydłużonych kursów, a kolejne pozytywne zmiany nastąpią na początku 2022 roku - informuje przewoźnik.
Nowy rozkład jazdy Polregio, największego kolejowego przewoźnika pasażerskiego w Polsce, wszedł w życie 12 grudnia br. Pasażerowie Polregio otrzymali szerszą ofertę, w tym połączenia na zupełnie nowych trasach.

– Rozszerzenie oferty w całej Polsce następuje w kluczowym dla Polregio okresie. W przyszłym roku rozpoczniemy realizację wartego blisko 7 mld zł programu inwestycyjnego. Ta kwota pozwoli nam kupić nawet 300 nowych pociągów i jeszcze bardziej zwiększyć liczbę i częstotliwość obsługiwanych tras w całej Polsce. Dzięki nowoczesnym pociągom przyciągniemy do kolei regionalnej nowych pasażerów – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

Pociągi wróciły na trasę przez Końskie


W województwie świętokrzyskim i łódzkim, po 12 latach zawieszenia przewozów, dzięki współpracy marszałków i Polregio pociągi powróciły na trasę przez Końskie. Ze Skarżyska-Kamiennej przez Końskie do Opoczna dotrze pięć połączeń, cztery do Tomaszowa Mazowieckiego, a trzy do Łodzi, z czego dwa składy dojadą przez Widzew do stacji Łódź Chojny, a jeden do Łodzi Kaliskiej.

Ponadto, w województwie łódzkim i śląskim jedna para połączeń z Częstochowy do Radomska została wydłużona do Łodzi, a kolejna na trasie Częstochowa – Łódź i z powrotem będzie kursować również w weekendy. Dodatkowa para pociągów obsługuje trasę z Wielunia Dąbrowy do Tarnowskich Gór, zaś dwie dodatkowe pary trafiły na linię Łódź Kaliska – Ostrów Wielkopolski.

Polregio uruchomi nowe połączenia pospieszne z Poznania nad morze: Orkan i Riwiera

Współpraca samorządów łódzkiego i wielkopolskiego zaowocowała wydłużeniem dotychczasowych połączeń i uruchomieniem bezpośrednich kursów dalekobieżnych w relacji Poznań – Warszawa Główna – Poznań. Na tej trasie codziennie dostępne są dwie pary pociągów, trzecia para pociągów w dni robocze połączyła Ostrów Wielkopolski i Warszawę Główną.

Pociąg „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby w soboty, niedziele i święta kursuje zgodnie z przyspieszonym rozkładem jazdy (REGIO pospieszny). Skraca to czas przejazdu między Poznaniem a Wrocławiem do poniżej 2 godzin, a z Poznania w góry czas podróży wyniesie niewiele ponad 5 godzin. W sezonie letnim Polregio uruchomi też nowe połączenia nad morze. Będą to pospieszne weekendowe pociągi REGIO: „Orkan” na trasie Poznań – Świnoujście i „Riwiera” relacji Poznań – Kołobrzeg.

W województwie lubuskim od 12 grudnia można pojechać w weekend z Zielonej Góry do Jeleniej Góry, a od marca 2022 roku, kiedy planowane jest otwarcie linii nr 358, będą dostępne dodatkowe połączenia z Zielonej Góry do Gorzowa Wielkopolskiego. Dodatkowe dwa pojazdy pojawiły się też w dni robocze na trasie Zielona Góra – Szczecin. Wydłużone zostały dotychczasowe kursy z Żagania. Poranny pociąg wystartuje w dni robocze ze stacji Ruszów. Pasażerowie korzystający w południe z połączenia Żagań – Tuplice po zmianie rozkładu mogą dojechać tym samym pociągiem aż do stacji Forst Lausitz, a z kolei wieczorne połączenie z Zielonej Góry do Węglińca zostało wydłużone aż do Goerlitz. Część pociągów kursujących po trasie Poznań Główny – Nowa Sól – Poznań Główny od grudnia porusza się w pętli Zielona Góra – Poznań Główny – Zielona Góra.

W województwie świętokrzyskim, oprócz wspomnianych nowych połączeń z Łodzią, na wniosek marszałka województwa świętokrzyskiego, miasto Busko-Zdrój zyskało połączenia łączące województwo świętokrzyskie i śląskie. Bezpośrednie pociągi z uzdrowiska od grudnia jeżdżą do Katowic i Częstochowy.

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna i Pomorze Zachodnie


W nowym roku Polregio zapewni też więcej połączeń dla mieszkańców Podkarpacia. Na wniosek marszałka województwa podkarpackiego od 1 stycznia 2022 roku rozszerzona zostanie oferta na linii nr 71. Do dyspozycji podróżnych uruchomionych zostanie 13 nowych par pociągów na trasie Rzeszów Główny - Kolbuszowa - Rzeszów Główny. Pojazdy Polregio będą kursować w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Zmiany w rozkładzie i nowe połączenia pojawiły się również w województwie zachodniopomorskim. Wydłużone zostały trasy dwóch par pociągów Szczecin Główny – Kołobrzeg do Koszalina, oraz pociągu relacji Gryfice - Kołobrzeg do stacji Koszalin. Ponadto uruchomione zostały dodatkowe pociągi w późnych godzinach relacji Szczecin Główny – Nowogard od poniedziałku do czwartku i w niedziele, natomiast w piątki w wydłużonej relacji jako pociąg relacji Szczecin Główny – Kołobrzeg. W dni robocze wzrosła bezpośrednia liczba połączeń do Zielonej Góry. Wydłużona została relacja pociągu do Zielonej Góry, dotychczas kursującego do Kostrzyna. W niedzielę uruchomione zostało też dodatkowe połączenie ze Szczecina do Koszalina.

Więcej pociągów w woj. kujawsko-pomorskim, nowe połączenia na Podlasiu

Zdecydowanie więcej nowych połączeń pojawiło się w nowym rozkładzie praktycznie na wszystkich dotychczasowych trasach w województwie kujawsko-pomorskim. Przykładowo na jednej z popularniejszych tras regionu z Bydgoszczy do Torunia pojawiły się aż 24 połączenia w miejsce dotychczasowych 16. Z kolei podróżni jadący z Torunia do Inowrocławia mają do dyspozycji 24 połączenia zamiast dotychczasowych 5.

W województwie opolskim spółka Polregio prowadzi 6 par pociągów pomiędzy Kluczborkiem a Lublińcem. To nowa trasa przewoźnika, a jej rozkład jazdy pokrywa się z dotychczasową trasą Kolei Śląskich.

W województwie podlaskim od 12 grudnia pojawiły się nowe połączenia na trasie z Sokółki do Kuźnicy Białostockiej (3 pary pociągów) oraz Białegostoku do Sokółki (1 para). Z uwagi na pandemię, na wniosek Kolei Litewskich, podróżni nie będą mogli na razie skorzystać z połączeń na Litwę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony