Partnerzy serwisu:

Nowe połączenia Kolei Wielkopolskich od nowego rozkładu jazdy

inf. pras., oprac. ms 08.12.2020 5,8k

Nowe połączenia Kolei Wielkopolskich od nowego rozkładu jazdy
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Nowy rozkład jazdy PKP wejdzie w życie 13 grudnia 2020 roku. Koleje Wielkopolskie zapowiadają nowe relacje swoich pociągów i więcej nowego taboru.
– Z satysfakcją wkraczamy na nowe odcinki w południowej części regionu. Wyruszymy do Odolanowa, przez Ostrów Wielkopolski oraz do Milicza, przez Krotoszyn. Obie te trasy nasze pociągi będą pokonywały w czasie poniżej 2 godzin. Bez przesiadek i w najkrótszym możliwym czasie – napisało biuro prasowe spółki.

Poza trasą do Milicza, Koleje Wielkopolskie wprowadzają do oferty także połączenie Poznań – Łódź Fabryczna. Na początek pociągi pojadą w piątki i niedziele. Będzie to jedyne bezpośrednie połączenie z Poznania do Łodzi Fabrycznej.

Kolejne nowe połączenie uruchomione zostanie w styczniu 2021 roku. Dzięki zakończeniu modernizacji linii łączącej Poznań z Wrocławiem biało-czerwone pociągi Kolei Wielkopolskich wyruszą również z Poznania, przez Leszno do Rawicza. Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy Koleje Wielkopolskie obsługiwać będą 15 linii.

Koleje Wielkopolskie przypominają, że obecnie w pociągach Kolei Wielkopolskich może być zajętych jednocześnie, co najwyżej 50 proc. miejsc do siedzenia.

– Spółka na bieżąco monitoruje frekwencję we wszystkich swoich pociągach. W przypadku odnotowania zwiększonego zapełnienia, w miarę możliwości podejmujemy decyzję o wzmocnieniu danego pociągu o dodatkowy skład. Nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym, dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym i pracownikom. Na pokładach pociągów obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa podczas trwania całej podróży – czytamy.

Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny jest w zakładce Liniowe Rozkłady Jazdy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony