Partnerzy serwisu:

Nowe pociągi Coradia Lint w Danii [wideo]

Michał Szymajda 15.07.2017 22

Nowe pociągi Coradia Lint w Danii [wideo]
Coradia Lint dla duńskiego przewoźnikaFot. Alstom
Alstom zakończył właśnie realizację kontraktu na dostawę 13 regionalnych pociągów z platformy Coradia Lint dla duńskiego przewoźnika Nordjyske Jernbaner.
Od podpisania kontraktu do dostawy minęły dwa lata, a pociągi w ruchu planowym przewiozą pasażerów na jesieni, po zakończeniu etapu szkolenia załóg. Spalinowe Linty wyprodukowano w niemieckiej wytwórni Alstomu, w Salzgitter.

– Cieszymy się bardzo, że już wkrótce pasażerowie docenią komfort przejazdu nowymi składami wyprodukowanymi przez Alstom. Dzięki dużej liczbie miejsc siedzących Lint będzie doskonałą odpowiedzią na wzrastające przewozy. Muszę przypomnieć, że w Danii, poza obecnie dostarczonymi pojazdami, jeździ już 97 pociągów z platformy Coradia Lint – powiedział Christian Algreen-Ussing, dyrektor zarządzający duńskiego oddziału Alstom, podkreślając brak zwłoki w realizacji zamówienia.

Alstom podkreśla niski koszt użytkowania pociągów, który osiągnięto dzięki niskiej wadze pojazdu (wpływa na to m.in. zastosowanie wózka Jacobsa pomiędzy wagonami) i oszczędnym silnikom spalinowym. Dostarczone właśnie dwuczłonowe zespoły trakcyjne mogą rozpędzić się do 140 km/h. W środku pomieszczą 125 pasażerów na miejscach siedzących i 135 stojących. Wewnątrz pojazdu jest bezprzewodowy Internet, klimatyzacja, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz monitoring.

Do tej pory Alstom sprzedał ponad 900 sztuk pociągów Coradia Lint, co czyni ten produkt numerem jeden pod względem sprzedaży koncernu. Włączając w to pociągi na platformie Coradia – znajdziemy ich na świecie 2 tysiące. Warto przypomnieć, że Alstom rozwija też wersję wodorową Linta, którą zaprezentował na ubiegłorocznych targach Innotrans w Berlinie.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony