Partnerzy serwisu:

Nowe perony w Wielkopolsce. Tym razem w Solcu Wielkopolskim

inf. pras., oprac. ms 08.07.2021 922

Nowe perony w Wielkopolsce. Tym razem w Solcu Wielkopolskim
Nowy peron w Solcu Wielkopolskim ułatwia podróże pociągiem w kierunku Poznania i Kluczborka. PKP Polskie Linie Kolejowe odnowiły peron z pieniędzy pochodzących z POIiŚ.
Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z wyższego peronu w Solcu Wielkopolskim w powiecie średzkim. Zapewnia on taki standard, jak wcześniej przebudowany sąsiedni peron.

– Zamontowane zostały wiaty oraz ławki. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się mają zapewniony lepszy dostęp do pociągów. Przygotowano ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą, ułożone na antypoślizgowej nawierzchni, nowe oświetlenie i czytelne oznakowanie. Jest jasne i stojaki na rowery. W lipcu na pobliskim przejeździe kolejowo-drogowym będzie nowy chodnik – czytamy w informacji prasowej z PKP PLK.

Korzystne zmiany dla podróżnych są efektem realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe projektu „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV – infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007 – 2013”. Już 8 z 22 peronów jest dostępniejszych (Domanin, Solec Wielkopolski, Zieleń, Książki, po dwa perony w Suchatówce i Turznie). Projekt umożliwia przebudowę 22 peronów w 15 miejscowościach. Ogólnopolskie działania warte są ok. 100 mln zł przy udziale środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

– W Wielkopolsce podróżni w grudniu 2020 r. zyskali już wyższy peron z pochylnią w Domaninie. W sierpniu podobny obiekt dostępny będzie w Łęce Opatowskiej, a jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac dla zwiększenia dostępności do kolei w Słupi. W przyszłym roku przebudowa obejmie peron w Kępnie i Pierzchnie. Łącznie, na wielkopolskim odcinku linii Poznań – Kluczbork, dostęp do kolei poprawi się dla wszystkich podróżnych na 6 stacjach i przystankach – powiedział Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.
W województwie kujawsko-pomorskim warunki podróży już poprawiły się w Książkach, Suchatówce i Turznie. Podróżni zyskają w regionie lepszy dostęp do kolei w sumie na 15 peronach między Inowrocławiem a Jabłonowem Pomorskim. W łódzkim dostępniejszy peron będzie na przystanku Wolbórka na linii Warszawa Zachodnia – Katowice.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony