Partnerzy serwisu:

Nowe perony między Olsztynem a Iławą

inf. pras. 31.10.2018 2k

arrow
arrow
Nowe perony między Olsztynem a Iławą
fot. PKP PLK
Nowe perony między Olsztynem a Iławą
Nowe perony między Olsztynem a Iławą
Nowe perony między Olsztynem a Iławą
PKP PLK otworzyła nowe perony m.in. w Rudzienicach Suskich, Samborowie, Starych Jabłonkach i Biesalu. To efekty modernizacji linii kolejowej z Olsztyna do Iławy wartej 83 mln zł.
PKP Polskie Linie Kolejowe informują o pracach na 13 peronach na linii Iława – Olsztyn. Pasażerowie korzystają z wygodnych 11 nowych peronów w 7 miejscowościach. Gotowe są już obiekty w miejscowościach Rudzienice Suskie, Pikus, Samborowo, Lubajny, Stare Jabłonki, Biesal i Unieszewo. Wyższa, lepiej dostosowana do potrzeb podróżnych konstrukcja pozwala wygodniej wsiąść do pociągu. Są gabloty informacyjne, ławki, wiaty oraz nowe oświetlenie. Na perony prowadzą pochylnie. Obiekty dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się – informuje PLK.

W ramach trwającej modernizacji linii kolejowej z Olsztyna Zachodniego do Iławy przebudowanych będzie łącznie 13 peronów. Podniesie to komfort obsługi podróżnych i zapewni wygodne codzienne podróże w regionie. Do końca roku przygotowany będzie również peron w Starych Jabłonkach i w Biesalu. Wykonawca obecnie demontuje dotychczasowe konstrukcje.

Efektem robót będzie wzrost poziomu bezpieczeństwa na szlaku z Olsztyna do Iławy na 34 przejazdach kolejowo-drogowych. Wymienione lub dodatkowo zamontowane zostaną nowe urządzenia zabezpieczenia ruchu pociągów. Na 10 przejazdach montowana jest sygnalizacja świetlna. Wymiana nawierzchni i toru pozwoli kierowcom na wygodniejsze przekraczanie skrzyżowań drogi z torami.

Prace prowadzone są w ramach inwestycji o nazwie „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na odcinku granica IZ Olsztyn (km 219,400) – Stacja Olsztyn” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pomorskie – Iława – Olsztyn – Korsze”. Wartość robót to ok. 83 mln zł. Finansowanie jest ze środków budżetowych. Całość zadania zostanie ukończona do końca roku – zapowiada inwestor.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony