Partnerzy serwisu:

Nowe oblicze stacji w Pyskowicach

PKP PLK 21.12.2013 265

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-12-21 08:37:20 Autor: Leniwiec
---.litnet.osi.pl
Wstyd, RK się sprzedał i publikuje "dokonania PLK".
Nikt jednak nie napisze, że w Pyskowicach zlikwidowano trapezy, liczba torów jest za mała jak na linię typowo towarową. Stacja Paczyna jest także do likwidacji, zostanie podg. bez torów dodatkowych. Jedynymi stacjami, które będą mogły działać jako regulatory ruchu będą Groszowice, Strzelce i Łabędy. Moim zdaniem okropnie zrobili, potem będą przetargi na dobudowę torów dodatkowych (co już zresztą się dzieje na zachód od Opola).
2013-12-21 10:42:24 Autor: Śląsko-dolniak
---.internetia.net.pl
Spokojnie to nie tylko tu się tak dzieje....Wszędzie tam gdzie są mo(r)dernizacje takie kwiatki wychodzą. W PLK pracuje albo banda nieudaczników, albo zgraja sabotażystów kolei albo hmmm (aż strach pisać dalej)...
2013-12-21 12:13:25 Autor: Trako
---.gliwice.vectranet.pl
Nie robią źle bo degradacja zrobią też żel po prostu jesteście żałośni. Zrobili cos w miarę szybko i tanio ale narzekaczom nic się nie podoba. Jak będzie potrzeba to się dobuduje tory ale jakoś nie słyszałem o wielkich problemach z tym związanych. Ale jak zwykle różni komentatorzy wiedzą najlepiej.
2013-12-21 12:47:15 Autor: Piotrek
---.adsl.inetia.pl
A po co tam takie długie perony jak żaden pociąg dalekobieżny tam się nie zatrzymuje? Ba! Nawet nie przejeżdża po tej trasie.

Za rok, jak nie daj boże wejdą na tą trasę Patologie Śląskie to przyjadą pewnie tutaj jakieś spalinowe jednoczłonowe złomy. Wtedy w ogóle będą te perony wyglądać kuriozalnie.
2013-12-21 15:41:38 Autor: conen
---.jedrzejow.vectranet.pl
Rozebrali Pyskowice Miasto, a teraz cieszą się nie wiadomo z czego.
2013-12-21 20:19:21 Autor: Leniwiec
---.litnet.osi.pl
p...lenie o szopenie. Prawdopodobnie nie byłeś tam nigdy i nie widziałeś ruchu na tej stacji, przez stację przebiega linia o bardzo dużym ruchu towarowym, za kilka lat rozkopią E-30 i pewnie część dalekobieżnych ruszy przez Pyskowice, wtedy nie będzie gdzie przytrzymać towarów, wszystko się niestety zapcha. W Pyskowicach nie da się zjechać na tor niewłaściwy, trakcję ukradną i cały szlak będzie zablokowany? TO jest modernizacja? To jest degradacja, prędkość szlakowa to nie wszystko. Kpina, że na linii towarowej wycina się tory dodatkowe i likwiduje stacje.. no cóż, na wschód i na zachód na E-30 robi się to samo...
2013-12-22 20:38:51 Autor: zrzęda
---.cable-modem.tkk.net.pl
Ciekawa jest ta kostka na środku peronu na zdjęciu. W sam raz pod walizki na kółkach. Czy ktoś w PLK w ogóle myśli?
2013-12-22 22:42:07 Autor: Rekin
---.dynamic.chello.pl
Niech lepiej PLK się wytłumaczy, co się stało z dwutorową, zelektryfikowaną linia magistralną Bytom - Zabrze Mikulczyce - Pyskowice. W terenie nie istnieje, ale jest na mapach wojskowych bo ma znaczenie strategiczne.
2013-12-23 01:16:34 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
"z żółtym pasem ostrzegawczym, o fakturze wyczuwalnej przez osoby słabowidzące."

O szerokości 20 cm. Wyczuwalny przez osoby słabowidzące - pod warunkiem że nie tylko słabo widzą, ale jednocześnie mają również arteriosklerozę, a więc nie robią dużych kroków, bo w przeciwnym razie może się okazać, że akurat nie trafią stopą w ten pasek. Wszędzie na świecie jest min. 40 cm!!!!!
2013-12-23 13:53:40 Autor: stary kolejarz
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pyskowice to juz lepiej jak Wloszczowa i Tunel ! mysle ze sie nalezy pasazerom nowy wystroj!
2013-12-23 14:51:18 Autor: #
---.e-siemianowice.pl
No, to fajnie że zrobili remont. Tylko dla kogo? Wystarczy przelotny kontakt z mapą, w szczególności z lokalizacją stacji Pyskowice względem zlikwidowanej gałązki do Pyskowic - jak sama nazwa wskazuje - Miasta, aby zrozumieć że ten remont jest przydatny tylko w kontekście wytrasowania tamtędy jakichś dalekobieżnych. Bez zatrzymywania, bo nie ma to większego sensu w tym miejscu. Ale za to z Warszawy! O, z Warszawy wygląda to pięknie. Znacznie więcej sensu miałaby likwidacja stacji w lokalizacji obecnej (pozostawienie awaryjnie jednego krawędziowego peronu) i odbudowa Pyskowic Miasta wzorem Tychów Lodowiska.
2013-12-24 08:13:39 Autor: Franek
---.proxnet.pl
A gdzie zdjęcie "pięknego" budynku stacyjnego i informacja o tym, że kasy biletowej oraz toalety na dworcu brak. Rozkład jazdy też jest do d.... bo do pracy na godzinę 6 do Gliwic nie sposób dojechać. Przyjazd pierwszego pociągu do Gliwic to 6.01. Ostatni pociąg z Gliwic jest w Pyskowicach o 20.05.

Takiej propagandy sukcesu nie było nawet za PRL-u bo przynajmniej pociągi kursowały częściej i rozkłady były bardziej dopasowane do potrzeb pasażerów.

Ciąg linii Bytom - Wrocław został już dawno przerwany ponieważ z Pyskowic do Zabrza Biskupic żaden pociąg już nie pojedzie (tory rozebrano wiele lat temu).
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony