Partnerzy serwisu:

Nowe mazowieckie Flirty nieco później przewiozą pierwszych pasażerów

Michał Szymajda 02.12.2019 169

Nowe mazowieckie Flirty nieco później przewiozą pierwszych pasażerów
Nowy Flirt dla KM na targach Trako 2019Fot. ms, rynek-kolejowy
Pierwsze nowe Flirty miały przewieźć pasażerów Kolei Mazowieckich od nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od 15 grudnia 2019. Realizacja kontraktu będzie jednak opóźniona. Obecnie wdrożenie nowych pociągów do eksploatacji planowane jest w pierwszej połowie 2020 r.
Zapowiedzi uruchomienia nowoczesnych Flirtów III na mazowieckich trasach od grudnia słyszeliśmy z ust przedstawicieli Kolei Mazowieckich w końcu maja. Wiemy już, że nie uda się tego zrobić.

– Wdrożenie nowych pociągów do eksploatacji planowane jest w pierwszej połowie 2020 r. – napisała w odpowiedzi na pytania „Rynku Kolejowego” Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. Po wyjaśnienia odesłała do producenta pojazdów – siedleckiego Stadlera.

– Niezawodność i bezpieczeństwo naszych pojazdów są dla nas najwyższym priorytetem. Intensywnie pracujemy nad projektem i dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Kolejom Mazowieckim i pasażerom na Mazowszu nowoczesne pojazdy najwyższej jakości – pisze Marta Jarosińska, rzecznik producenta. Wyjaśnia, że w trakcie realizacji zamówienia zaistniały okoliczności niezależne od producenta, które miały wpływ na harmonogram realizacji projektu.

– Są one w szczególności związane ze zmianami w przepisach prawa i normach, a także ograniczonymi możliwościami testowania pokładowych urządzeń systemu ETCS w Polsce na poziomie wymaganym kontraktem, co znacząco wpłynęło miedzy innymi na wydłużenie procedury uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji pojazdu kolejowego zgodnego z TSI. Pracujemy nad możliwie najszybszym zakończeniem projektu i pozostajemy w tym obszarze w ścisłym, konstruktywnym dialogu z naszym klientem – dodaje Marta Jarosińska.

Z sześciu pojazdów zamówionych w ramach pierwszego kontraktu wykonawczego gotowe są już 3 pojazdy. Czwarty jest zbudowany, na etapie uruchomienia. Uruchomienie piątego pociągu rozpoczyna się za kilka dni, a ostatni, 6 pojazd jest w budowie. Jednocześnie w realizacji jest także drugi kontrakt wykonawczy. Z niego pojazd nr 7 znajduje się obecnie w produkcji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
STADLER
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony