Partnerzy serwisu:

Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics

inf. prasowa 30.06.2016 392

Nowe lokomotywy Traxx w barwach CTL Logistics
Fot. CTL
Grupa CTL Logistics pozyskała cztery nowoczesne lokomotywy Bombardier Traxx 140 serii 185 AC. – W ciągu trzech lat o połowę odmłodzimy wiek naszej floty – zapowiada Jarek Król, prezes CTL Logistics.
Trzy nowe Traxxy już jeżdżą w barwach przewoźnika, czwarty trafi na tory z początkiem lipca. Wszystkie pozyskane lokomotywy elektryczne Traxx 140 serii 185 AC będą obsługiwały przewozy w Niemczech, gdyż wysoki standard techniczny niemieckiej sieci kolejowej pozwala w pełni wykorzystać ich potencjał. To pojazdy, które dobrze sprawdzają się prowadząc składy z chemią i paliwami o średnim ciężarze 1500-1600 ton.

Dotąd CTL Logistics GmbH korzystał z siedmiu elektrowozów Traxx 140 serii 185 AC oraz multisystemowej lokomotywy Traxx 140 serii 186 MS, która bardzo dobrze sprawdza się w ruchu transgranicznym.

– Trwa gruntowna modernizacja polskiej sieci kolejowej, w efekcie której wzrośnie prędkość handlowa pociągów. Aby ją w pełni wykorzystać i przygotować bardziej konkurencyjną pod kątem czasu przewozu i jakości obsługi ofertę dla naszych partnerów biznesowych, już dziś pracujemy nad odmłodzeniem naszej floty o połowę – podkreśla Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

– Właśnie pozyskaliśmy kolejne cztery Traxxy na rynek niemiecki, szykujemy się też do zmian w parku taborowym naszej polskiej spółki. Każdy kto chce się w przyszłości liczyć na europejskim rynku kolejowych przewozów towarowych, musi już dziś planować inwestycje w nowoczesny tabor – szybki i efektywny w eksploatacji. Bez tego trudno myśleć o rozwoju i przewadze konkurencyjnej na rynku – przekonuje.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony