Partnerzy serwisu:

Nowe inwestycje w bazie Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 05.01.2021 2,7k

arrow
arrow
Nowe inwestycje w bazie Kolei Śląskich
Planowany budynek modułowy rys. SIWZ
Nowe inwestycje w bazie Kolei Śląskich
Nowe inwestycje w bazie Kolei Śląskich
Nowe inwestycje w bazie Kolei Śląskich
W ostatnim dniu 2020 roku Koleje Śląskie ogłosiły dwa przetargi na realizację inwestycji na terenie swojej bazy w Katowicach przy ul. Raciborskiej.
Koleje Śląskie pod koniec 2019 roku za 17,2 mln złotych wykupiły dzierżawioną od Przewozów Regionalnych bazę przy ulicy Raciborskiej w Katowicach.   Pozyskanie bazy przy ulicy Raciborskiej miało dla nas bardzo duże znaczenie z logistycznego i organizacyjnego punktu widzenia. Teraz, po zakupie, będziemy mogli myśleć o dalszym rozwoju naszej bazy pod względem technicznym – tłumaczyli wówczas przedstawiciele przewoźnika. Przewoźnik już wcześniej prowadził mniejsze inwestycje – np. w myjkę taboru.

W ostatnim dniu 2020 roku ogłoszono dwa przetargi na realizację nowych inwestycji. Według opisu zamówienia, przewoźnik planuje utworzyć „nową strefę obsługi elektrycznych zespołów trakcyjnych” (mycie pojazdów na zewnętrz i wewnątrz, asenizacja, wodowanie itd.). Pierwszym etapem będzie wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku w zabudowie modułowej wraz z zagospodarowaniem terenu, na który został ogłoszony przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Zaplecze kontenerowe – pierwszy etap

Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego zaplecza kontenerowego zespołu utrzymania czystości taboru kolejowego Kryteria wyboru wykonawców to cena (70%) i doświadczenie zawodowe budowlańców (30%). Inwestycja zrealizowana zostanie w rejonie naroża północno-zachodniego hali ezt.

Jak czytamy w opisie zamówienia, nowy trzykondygnacyjny budynek wykonany zostanie w technologii modułowej, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, dodatkowo wsparte „systemem proekologicznym”. Kondygnacja parteru przeznaczona będzie na potrzeby magazynowe działu TTUC, I piętro stanowić będzie zaplecze sanitarne oraz biurowe pracowników działu TTUC, natomiast II piętro przeznaczone będzie na potrzeby działu dyspozytury.
 
rys. SIWZ
Nie podano szacunkowej kwoty zamówienia, ale wadium określono na 30 tys. złotych, co sugeruje kwotę rzędu miliona złotych. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca września tego roku. Koleje Śląskie chcą pozyskać dofinansowanie Unii Europejskiej na ten cel w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

Posterunek zwrotniczego i tory do przebudowy

Koleje Śląskie ogłosiły też zapytanie ofertowe na remont i adaptację (ze zmianą sposobu użytkowania) tzw. posterunku zwrotniczego 14 na terenie bazy przy ul. Raciborskiej. Jak wynika z dokumentacji, ma zostać przerobiony na potrzeby ochrony i monitoringu wraz z pomieszczeniem socjalnym. Te prace mają zostać wykonane już do końca kwietnia tego roku.
 
rys. SIWZ
Oprócz tego przewoźnik planuje też wykonanie robót remontowych infrastruktury torowej na terenie bocznicy oraz remont starej kompresorowni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony