Partnerzy serwisu:

Nowe Impulsy i Elfy2 na regionalnych torach

Michał Szymajda 14.12.2018 110

arrow
arrow
Nowe Impulsy i Elfy2 na regionalnych torach
Nowy Świętokrzyski Impuls Fot. UMWŚ
Nowe Impulsy i Elfy2 na regionalnych torach
Nowe Impulsy i Elfy2 na regionalnych torach
Zarówno Newag, jak i Pesa kontynuują dostawy nowoczesnych pociągów dla swoich klientów. Do Kielc dotarł drugi z zamówionych Impulsów, a w Kolejach Śląskich pojawił się siódmy Elf 2.
Województwo świętokrzyskie odebrało właśnie drugiego z zamówionych Impulsów. Newag dostarczył pociąg przed określonym w umowie czasem. – Bardzo się cieszę, że drugi z pojazdów szynowych będzie jeździć po świętokrzyskich torach jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Pierwotnie odbiór taboru od nowosądeckiej firmy planowany był na koniec lutego 2019 roku. To potwierdza wywiązanie się z harmonogramu umowy produkcji przez wykonawcę – mówił marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Impuls za pieniądze unijne i z Funduszu Kolejowego

Pierwszy czteroczłonowy pojazd wjechał na świętokrzyskie tory 19 października 2018 roku i obecnie kursuje m.in. na linii kolejowej nr 25 relacji Skarżysko – Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski oraz na linii kolejowej nr 8 relacji Skarżysko – Kamienna – Kielce – Kraków. Dwa pociągi kosztowały prawie 44, 5 mln złotych. Zakup w całości pokryły środki zewnętrzne: z RPO i Funduszu Kolejowego.

– Drugi czteroczłonowy pojazd szynowy, który przejęliśmy w użytkowanie, będzie jeździł m.in. na trasach do Krakowa z Kielc, Skarżyska, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedział Robert Zaborski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych.

Kolejny Elf2 w Kolejach Śląskich

Nowy pociąg dotarł także do Kolei Śląskich. To czteroczłonowy Elf2 o numerze 007. – Obecnie trwają testy w trakcji ukrotnionej siódmego pojazdu czteroczłonowego – poinformował przewoźnik, który wdroży pojazd do ruchu w najbliższych dniach. Pesa musi jeszcze dostarczyć na Śląsk 5 czteroczłonowych Elfów 2. Dostawa tych pociągów jest opóźniona. Jak informuje Pesa, kolejne czteroczłonowe Elfy2 dotrą na Śląsku do końca pierwszego kwartału 2019.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony